1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 1 dakikalık sevinçlere alışıksın Fernerbahçe
1 dakikalık sevinçlere alışıksın Fernerbahçe

1 dakikalık sevinçlere alışıksın Fernerbahçe

Yerel gazeteler, liderin geçen sezonki Bursa hüsranını hatırlattı ve Buca golüyle tur hazırlığı yapan Fenerbahçeliler'in sevincinin saniyeler sonra gelen Umut Bulut sayısıyla yine yarıda kaldığını yazdı.

A+A-

Trabzonspor’un sezonun başından bu yana yarışın içinde kalması Trabzon kentindeki heyecanı daimi kılarken, bu atmosfer şehrin her noktasında hissediliyor. Her ne kadar takım şampiyonluk yolunda ayağına kadar gelen avantajı yitirdiyse bile sokaklarda asılı bayraklar halen Bordo-Mavi’nin hakim renk olmasını sağlıyor.

Bakış açıları farklı

Televizyonları, radyoları ve yazılı basınıyla adeta kendine özgü bir medyası da olan Trabzon, bu anlamda da diğer birçok rakibinden sıyrılıyor. Zaman zaman teknik heyet ve bazı yöneticiler, “İstanbul takımları medyayı kullanıyor” derken hatırlanacağı gibi Başkan Sadri Şener, kısa bir süre önce, “Bence basın konusunda İstanbul ekiplerinden şanslıyız. Çünkü biz hem ulusal basında hem de yerel basında temsil ediliyoruz” diyerek olaya yine farklı bir bakış açısı getirmişti.

Genelde ‘Umut’ vurgusu

işte o yerel basın, Trabzonspor’un galibiyetine geniş sayfalar ayırdı, şampiyonluk yolundaki rakipleri Fenerbahçeliler’i kızdıracak çarpıcı yorumlar yaptı. Birçok yazılı basında final golünün sahibi olan Umut Bulut’a vurgu yapılıp, bu oyuncunun ismi üzerinden başlıklar türetilirken, İlkhaber ise fark yarattı. Geçen sezon Fenerbahçe’nin Trabzonspor ile 1-1 berabere kalıp Bursa’daki skor yanlış anons edilince yaşanan ‘sanal sevinçleri’ hatırlatan gazete, “Sen 1 dakikalık kutlamalara alışıksın Fenerbahçe” ifadesini kullandı. Bu manşet, “Buca’nın golüyle sevinen Fenerliler’in mutluluğu Umut’un yanıtıyla sadece saniyeler sürdü” yorumuyla desteklendi.