1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. "10 gün içinde transferini hallet ki..."
"10 gün içinde transferini hallet ki..."

"10 gün içinde transferini hallet ki..."

Şener'den takımdan ayrılacak olan Burak Yılmaz'a...

A+A-

 Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in, takımdan ayrılmak istediğini kendisine ileten golcü oyuncu Burak Yılmaz'a, "10 gün içinde işini hallet. Biz de buna göre yol haritamızı çizelim" dediği öğrenildi.


Başta Lazio olmak üzere bir çok Avrupa kulübünden teklif alan Burak Yılmaz, önceki gün teknik direktör Şenol Güneş'le bir görüşme yaptıktan sonra yönetime takıdan ayrılmak istediğini ve gelen teklifleri değerlendireceğini iletmişti. Burak Yılmaz dün de Başkan Sadri Şener'le bir araya gelerek, şartlar oluştuğu takdirde hayalini gerçekleştirmek için Avrupa'ya gitmek istediğini söyledi.

Burak'ın takımdan ayrılmadan önce hocasından başkanına kadar herkesin rızasını almasını 'şık bir davranış' olarak niteleyen Başkan Şener'in, golcü oyuncuya, "Sözleşmendeki madde gereğince bize sormadan da yurt dışında bir kulübe gidebilirdin. Ama öncekiler gibi davranmadın. Bu nedenle sana teşekkür ederim" dediği öğrenildi. Şener ayrıca hizmetleri nedeniyle de Burak'a teşekkür etti.

Bu arada Başkan Şener, Burak Yılmaz'dan gideceği takımı belirlemesi konusunda elini çabuk tutmasını da isterken, "10 gün içinde geleceğinle ilgili girişimini sonuçlandırırsan biz de bundan sonraki rotamızı ona göre çizeriz" dedi.


AVNİ AKER'DE TADİLAT

Trabzonspor'un maçlarını oynadığı Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nun kapasitesinin artırılması için çalışma başlatıldı. Buna göre dağ tarafındaki kale arkası ile kapalı tribün arasındaki köşede bulunan Trabzonsporlu Eski Futbolcular Derneği'ne ait lokalin yıkılarak kale arkası tribününe ekleneceği, böylece yaklaşık bin 500 kişilik ek tribün kazanılacağı öğrenildi. Projenin hazırlık aşamasında olduğu ve önümüzdeki günlerde inşaatın başlatılarak yeni sezona yetiştirileceği de vurgulandı.