1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. 10 Numara Yağ Kullanmıyoruz
10 Numara Yağ Kullanmıyoruz

10 Numara Yağ Kullanmıyoruz

Giresun'un Görele İlçesi'nde meydana gelen kazada alev alan otobüsün sahibi, Metro Turizm Şirketi'nin Trabzon işletmecisi Rüştü Çakır, kazanın araçta yakıt yerine 10 numara yağ kullanılmasından kaynaklandığı yolundaki iddiaları kabul etmedi.

A+A-

Giresun'un Görele İlçesi'nde meydana gelen kazada alev alan otobüsün sahibi, Metro Turizm Şirketi'nin Trabzon işletmecisi Rüştü Çakır, kazanın araçta yakıt yerine 10 numara yağ kullanılmasından kaynaklandığı yolundaki iddiaları kabul etmedi. Çakır, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin'in konuya ilişkin açıklamalarının sorulması üzerine şunları söyledi:

"Vali beyin açıklamasına katılmıyoruz. Bu araçta 10 numara yağ kullanılmıyor. Gelirken Gerede civarında akaryakıt aldığı tesis belli. Faturasının fotokopisini de istedik. Bugün yarın elimize ulaşır. Araçta kesİnlikle ucuz yakıt kullanmıyoruz. Ancak 10 numara yağ kullanılsa bile bu yağın patlayıcı bir özeliği yok. Biz normal mazot kullanıyoruz. Bu araçların tüm seferlerdeki faturaları bizde mevcuttur ve bu bahsedilen 10 numara yağ faturaları giderlere işlenemiyor. Vali beyin iddiasına kesinlikle katılmıyoruz. Faturalar elimize ulaşınca bunu da ispat edeceğiz. Hukukçularımız olayla ilgileniyorlar. Kaza sonuç raporu en geç yarın elimizde olacak ve kazanın nedeni oraya çıkacak"

Bagajda patlama olduğu iddiasını yineleyen Rüştü Çakır, "Görele'de yolcu indirdikten sonra 200 metre kadar bir mesafe geçiliyor. Araç seyir halinde iken bagajda bir patlama oluyor. Yedek kaptanımız o gürültüyle yatağından uyanıyor. Kaptanlarla bizzat görüştük. Otobüste bulunan diğer yolcularlada görüşme yaptık. Patlama olunca yatak bölümünde bagajdan bir ateş geliyor. Bu patlamayla birlikte direksiyondaki şoförümüz hakimiyetini kaybediyor ve araba yolun solunda bulunan direğe vuruyor ve yan yatıp yanmaya başlıyor. Yedek kaptanımız bulunduğu yerdeki kapağı açarak kendini dışarı atıyor. İddiaların hiçbirine katılmıyoruz" diye konuştu.