1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 1461 Trabzon, Trabzonspor AŞ'ye devredildi
1461 Trabzon, Trabzonspor AŞ'ye devredildi

1461 Trabzon, Trabzonspor AŞ'ye devredildi

1461 Trabzon, Trabzonspor AŞ'ye devredildi

A+A-

 

1461 Trabzon, Trabzonspor AŞ'ye devredildi.

 

Trabzonspor’da devrim gibi karar. Bordo-Mavili ekibin Pilot takımı 1461 Trabzon artık dernek olarak yönetilmeyecek. Bordo-Mavili ekibin yönetiminin aldığı karar gereği 1461 Trabzon spor derneği artık Trabzonspor AŞ’ye devredildi. Yönetim kurulu bu gün yaptığı genel kurul ile devir işlemleri gerçekleştirdi.

 

1461 Trabzonspor'un Olağan Genel Kurulu, 37 delegenin katılımıyla 1461 Trabzon Tesisleri'nde yapıldı.

 

Genel Kurul açılış öncesi yapılan Divan Kurulu seçiminde, Sebahattin Alemdar, Osman Arz ve İsmail İnan kongre divan kuruluna oy birliği ile getirildi. 

 

Olağan Genel Kurula, Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, Trabzonspor yönetim kurulu üyeleri Ali Riza Egemen, Okan Alemdaroğlu, Erhan Çimşir, Özer Bayraktar, 1461 Trabzon A.Ş. Başkanı Osman Aynacı ve, yönetim kurulu üyeleriyle oy kullanma hakkına sahip olan delegeler katıldı. 

 

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından yönetim kurulu faaliyet raporu, denetleme kurulu raporu ve mali rapor okunarak oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca gündemin bir başka maddesi olan 1461 Trabzon Derneğin feshinin görüşülmesi ve oylanması, sonucunda bu maddede oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Trabzonspor Kulübü As Başkanı Ahmet Çubukçu derneğin neden kapatıldığını şöyle ifade etti.

 

Çubukçu, “Alınan Olağan Genel Kurul kararı Trabzonspor AŞ tarafından verilmiştir. 1461 Trabzon AŞ ve Derneğini işleyişi açısından bazı problemlerin olduğundan alınan kararla derneğin feshine oybirliğiyle karar vermiş bulunmaktayız. Kapatılan derneğin üyeleri isterlerse  1461 Trabzon AŞ’de görev alabilir. Derneğin sorumluluk açısından % 1 hisseye sahip olması ve işleyişin daha da iyi olabilmesi, birlik beraberlik olması için derneği kapatma kararı aldık. 1461 Trabzon AŞ’nin durumu ortada ve kötü durumdayız. Bu takımı ligde tutabilmemiz için daha da güçlü olmamız gerekiyor” dedi.