1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. 1461 TRABZON’A TALİP VAR RESMİ BAŞVURU YAPILDI!
1461 TRABZON’A TALİP VAR RESMİ BAŞVURU YAPILDI!

1461 TRABZON’A TALİP VAR RESMİ BAŞVURU YAPILDI!

1461 Trabzon için son zamanlarda satılacağı yönünde haberler çıkmıştı...

A+A-

1461 Trabzon için son zamanlarda satılacağı yönünde haberler çıkmıştı. Trabzon Sanayici ve Girişimci İş Adamları Derneği  Başkan Yardımcısı Cemil Genç yaptığı açıklamada; 1461 Trabzon'a talip olduklarını,resmi başvuruyu yaptıklarını söyledi.

ÜÇLÜ BİR ZİRVE GERÇEKLEŞTİ

Trabzon Sanayici ve Girişimci İş Adamları Derneği adına açıklama yapan TSGİAD Başkan Yardımcısı Cemil Genç, 1461 Trabzon için Nevzat Şakar ile görüştüklerini kaydetti. MNG Kargo’ya satılması gündemde olan 1461 Trabzon için üç hafta önce TSGİAD Başkanı Emre Aksoy, TSGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Adem Kahraman’dan oluşan bir heyetle Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar’ı ziyaret ettiklerini söyleyen Cemil Genç: “Gönlümüz bir Trabzon takımının Trabzon’da kalmasından yanadır. Bu sebeple 1461 Trabzon’a talibiz” dedi.

Başkanımız Emre Aksoy ve Adem Kahraman’dan oluşan bir heyetle Asbaşkan Nevzat Şakar, 1461 Trabzon Başkanı Suat Şen ve emin Kahraman ile beraber üçlü bir görüşme gerçekleştirdiklerini kaydeden Cemil Genç: “Nevzat Şakar’ın takımın satılmasına karşı olduğunu ancak Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in satışa sıcak bakmasından dolayı 1461 Trabzon’u satmak durumunda olduklarını” belirtti. Hala 1461 Trabzon’a talip olduklarını söyleyen Genç; ‘başvuru ve talebimizle ilgili henüz gelen resmi bir yazı yok. İşi resmiyete dökmelerini bekliyoruz’ şeklinde konuştu.

TRABZONSPOR’U VE 1461 TRABZON’U YÖNETEBİLECEK GÜÇTEYİZ

Cemil Genç açıklamalarında ‘1461 Trabzon’un sahip olmadığını ve TSGİAD olarak 1461 Trabzon’u yönetecek güçte ve kabiliyette olduklarını, buna özel bütçe ayırdıklarını’ vurguladı.

Trabzonspor ile ilgili açıklamalarda da bulunan TSGİAD Başkan Yardımcısı Cemil Genç: “Sadri Şener bıraktığında Trabzonspor başkanlığına talip olacaklarını”,Trabzonspor’un geçtiğimiz hafta cumartesi günü gerçekleşen Mali Genel Kurulu’na katıldıklarını, Genç Sadri Şener’in genel kurulda sarf ettiği ‘Başkanlığı bıraksam da şike davasının peşini bırakmayacağım sözünü hatırlatarak Sadri Şener’in bu davasında yanında olduklarını söyledi. Trabzonspor’un Trabzon için önemli bir değer olduğunu belirtti. Genç, açıklamalarının devamında “ TSGİAD olarak Sadri Şener’den sonra bu değeri yönetmeye de talibiz. Trabzonspor ve 1461 Trabzon için tüm çalışmalarımızı yapmaktayız. Bütçemizi de ona göre ayırdık. İkisi de bizim için çok önemli değerler” dedi.

SATIŞ YÖNETİMİ BÖLDÜ

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, 1461 Trabzon'un satışından yana tavır koyarken, Asbaşkan Nevzat Şakar'ın pilot takımın elden çıkarılmasına karşı çıktığı biliniyor. Bu koşullar altında çeşitli holdinglerin takıma talip olduğu haberleri kulislerde dolaşırken, Trabzon Sanayici ve Girişimci İş Adamları Derneği (TSGİAD), 1461 Trabzon'a talip olduklarını açıkladı. TSGİAD Başkan Yardımcısı Cemil Genç süreçle ilgili şunları söyledi:

"TSGİAD Başkanı Emre Aksoy ve yönetim kurulu üyesi Adem Kahraman'dan oluşan bir heyetle Trabzonspor As Başkanı Nevzat Şakar'ı ziyaret ettik. 1461 Trabzon Başkanı Suat Şen ve Trabzonspor yöneticisi Emin Kahraman'ın da katıldığı bir görüşme yapıldı. Nevzat Şakar, takımın satılmasına karşı olduğunu ancak Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in satışa sıcak bakmasından dolayı 1461 Trabzon'u satmak durumunda olduklarını belirtti. Biz de ciddi alıcı olduğumuzu söyleyerek başvurumuzu yaptık ancak talebimizle ilgili henüz gelen resmi bir yazı yok. İşi resmiyete dökmelerini bekliyoruz."