1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 150 kişi AK Parti’ye geçti!
150 kişi AK Parti’ye geçti!

150 kişi AK Parti’ye geçti!

150 kişiden flaş karar!

A+A-

 MHP’den Ak Parti’ye geçiş kararı aldılar.

MHP'li Darıca Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uzun'un da aralarında olduğu 150 kişi, AK Parti'ye geçti. Uzun ve beraberindekilerin üyelik rozetlerini Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık taktı.

MHP'li Darıca Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uzun, partisinden istifa ederek AK Parti'ye üye oldu. Aralarında dernek başkanlarının bulunduğu 150 kişi Uzun'a destek vererek Uzun ile birlikte Ak Parti'ye üye oldu. Yeni üyeler için Darıca Kültür Merkezinde düzenlenen törene Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve yeni üyelerin aileleri katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, "Darıca çok yoğun göç alan bir yer. 2004 yılında göreve geldiğimizde 85 bin olan Darıca'nın nüfusu, o zamandan bu zamana 185 bine ulaşmış durumda. Yani Darıca, 12 yıllık bu süre içerisinde 100 bin nüfusun geldiğini hep birlikte müşahade ediyoruz. Bu sebeple Darıca'da hizmetleri aynı hızla artırdık" dedi.

Ak Parti'ye üye olan Darıca Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uzun kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. Uzun konuşmasında, "Yaşadığımız çevrede ülkenin birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlü yarınlara, halkın huzur ve refah içerisinde, halka hizmeti görev edinmiş, daha başarılı ve verimli bir birey olarak gördüğüm lüzum üzerine bundan sonraki siyasi yaşantıma Ak Parti saflarında devam etme kararı almış bulunmaktayım" diye konuştu.