1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. 17 Yaşındaki Gence Timsah Saldırdı!
17 Yaşındaki Gence Timsah Saldırdı!

17 Yaşındaki Gence Timsah Saldırdı!

Gencin Kolu Timsahın Midesinden Çıktı...

A+A-

ABD'nin Florida eyaletinde "Jaws" filmini andıran bir olay yaşandı. Aşırı sıcaklardan bunalan 17 yaşındaki bir genç, girdiği nehirde timsahın saldırısına uğradı. Genç Amerikalı, timsahın elinden ancak kolunu vererek kurtuldu.

 


Timsah, gencin kolunu kopardı. Kolunu timsaha kaptırdıktan sonra kendisini kıyıya atan genç, bölgedeki insanların yardımıyla hastaneye kaldırıldı.

 

Kaleb Langdale isimli kişinin kopan kolunu aramak için nehirde timsah avına çıkan Florida Balık ve Yaban Hayatı Koruma Derneği yetkilileri, hayvanı ölü olarak ele geçirdi.

 

KOPAN KOL, TİMSAHIN MİDESİNDEN ÇIKTI

Langdale'in kopmuş kolu, timsahın midesinden çıkarıldı. Ancak doktor, timsahın kopardığı koldaki dokuların fazlasıyla zarar görmesinden dolayı yerine dikilmesinin söz konusu olamayacağını söyledi.

 

GENÇ, HAYATİ TEHLİKEYİ ATLATTI

3 metreden daha uzun olan timsahı vurarak öldüren Yaban Hayatını Koruma Derneği yetkilileri, olayın Caloosahatchee nehrinde vuku bulduğunu bildirdi. Pazartesi yaşanılan talihsiz olayın sonunda Langdale'nin sağ kolunu kaybettiği ancak salı günü itibariyle hayati tehlikeyi atlattığı kaydedildi.

 

Florida eyaletinde 1948'den bu zamana kadar 224 kişi, timsah saldırısı nedeniyle yaralandı. Saldırıya uğrayanlardan 22 kişi ölümcül derecede yara aldı.