1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 19 Mayıs Töreninde Şok Olay!
19 Mayıs Töreninde Şok Olay!

19 Mayıs Töreninde Şok Olay!

Kıdemli Albaya Şok...

A+A-

İzmir'in Foça ilçesinde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katılan Güney Deniz Saha Komutanlığı Muayene Komisyon Başkanı Kıdemli Albay Levent Gülmen gözaltına alındı.

 


"Ergenekon silahlı terör örgütüyle doğrudan bağlantılı olarak Kafes Operasyonu Eylem Planı'nı hayata geçirmek üzere faaliyet yürüttükleri" iddiasıyla açılan davanın tutukluğu sanığı olarak yargılanan ve 2010 yılında tahliye edilen Güney Deniz Saha Komutanlığı Muayene Komisyon Başkanı Kıdemli Albay Levent Gülmen, sivil kıyafetlerle katıldığı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında Foça Merkez Komutanlığı'nda görevli askerler tarafından gözaltına alınarak Foça Adliyesi'ne götürüldü. Gülmen'in gözaltına alınma nedeni hakkında ise bilgi verilmedi.

 

Muvazzaf Albay Levent Gülmen, 2010 yılının Ağustos ayında ADD Foça Şubesi'nin düzenlendiği ve ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan ile gazeteci-yazar Ümit Zileli'nin panelist olarak katıldığı "Referanduma Hayır" konulu panelde söz alarak yaptığı sürpriz konuşmayla dikkatleri üzerine toplamıştı. Gülmen, "Bir ay önce halkımı eliyle, asker selamıyla selamlayan albay benim. İçerde yatan 9 tane vatan evladı daha var. Bir kilogram makarna, bir kilogram pirinçle gittikleri yere biz cebimizden iki kilo ile gidelim. Bu ülkede yaşayan çocuklarımıza bir vatan bırakmamız lazım. Serbestçe yaşayacağımız bir vatan bırakmamız lazım. Analarımız, bacılarımızın sokağa çarşafsız çıkabileceği bir vatan bırakmamız lazım. Yüreğimiz yanmadı mı, yandı. Ancak yapılmış olan hareketlerin hiç birisi genel çerçeveyi bildikten sonra bize dokunmaz, dokunmayacak da" sözleriyle gündeme gelmişti.