1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. 2 yıl önce ölen vatandaşa SGK'dan bildirim geldi
2 yıl önce ölen vatandaşa SGK'dan bildirim geldi

2 yıl önce ölen vatandaşa SGK'dan bildirim geldi

2 yıl önce ölen vatandaşa SGK'dan bildirim geldi

A+A-

Ordu’da 2 yıl önce vefat eden ve Bağ-Kur’lu olan bir kişiye sağlık imkanlarından yararlanacağı yönünde mektup gönderildi.

 

2015 yılında hayatını kaybeden Kazım Yıldız isimli vatandaşa, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, 22 Mayıs 2017 tarihi itibariyle genel sağlık sigortası imkanlarından yararlanma hakkına sahip olduğunu belirten bir belge gönderildi. Kazım Yıldız'ın oğlu Musa Yıldız, ellerine geçen belgeyi gördüklerinde şaşırdıklarını ifade ederek, babasının vefat bilgilerinin tüm kurumlara gönderildiği halde böyle bir belgenin gelmesine anlam veremediklerini söyledi.

 

Bütün kurumlara babasının vefatına yönelik belge ve bilgilerin gönderildiğini belirten Musa Yıldız, "Yanlışlık olabilir. Tek endişem babamın ismini kullanarak kötü sonuçlar doğurabilecek yanlışlıkların yapılması. Babamın öldüğü kayıtlara geçmiyorsa, babam adına referandumda oy kullanılmış bile olabilir. İlgili kurumların gereğini yerine getirmesini istiyoruz" dedi.

 

İki yıl önce vefat eden Kazım Yıldız adına gönderilen ve "Değerli sigortalımız" diye başlayan mektupta şu ifadelere yer verildi:

 

"Sizin için Nisan 2017 itibariyle genel sağlık sigortasında yeni bir dönem başlamıştır. 02/04/2018 tarihine kadar ikametinizin bulunduğu yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurmanız halinde, hiçbir prim ödemesi yapmanız beklenmeksizin devlet hastanelerimizden yararlanabileceksiniz."