1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. 20 milyon euroluk sponsor elden gitti!
20 milyon euroluk sponsor elden gitti!

20 milyon euroluk sponsor elden gitti!

Trabzonspor’un 20 milyon euroluk sponsoru bakın nasıl elden kaçtı!

A+A-

 Trabzonspor geçtiğimiz günlerde Yargıtay kararı ile yeni bir krize girmişti.

Bilindiği üzere Hacıosmanoğlu yönetiminin usulsüz olduğu yönünde mahkemeye başvurulmuş mahkeme kararında da kongrenin iptali kararı çıkmıştı. Yargıtay süresi de tamamlanan davada çıkan kararla Trabzonspor kulübüne kayyum ataması yapılacağı ve bu konuda başvurunun yapıldığı belirtilmişti.

Trabzonspor mevcut başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, dün akşam oynanan Trabzonspor Gaziantepspor maçında yaşanan olaylar nedeniyle bugün sabah erken saatlerde Trabzon’a geldi ve bir takım açıklamalarda bulundu.

Açıklamaların en ilginci, Trabzonspor’un büyük bir sponsorluk anlaşmasının eşiğinden dönmesiydi. Hacıosmanoğlu yaptığı açıklamada “İnsanlar şimdi bir yandan ‘bu kulübü kayyuma nasıl emanet ederiz’ diye hesap yapıyorlar.  Kulübe tarihi bir kara leke sürme adına. Ben bir aydır bunlarla uğraşıyorum. Benim İstanbul’a gelen çok önemli bir sponsor anlaşmam vardı. İstanbul’a gelen şirket kayyum lafından dolayı geri döndü.  15-20 Milyon Euroluk kaynak sağlayacağım uluslararası bir şirketti.” Dedi.

İbrahim Hacıosmanoğlu bu açıklaması ile Kayyum atanmasının Trabzonspor’a 20 Milyon Euroluk bi zarar verdiğini belirtmiş oldu.

Okan Çıtlak (Karadenizinsesi.com)