1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 200 PYD'liye ölüm yağdı!
200 PYD'liye ölüm yağdı!

200 PYD'liye ölüm yağdı!

Telsiz konuşmalarına yansıdı

A+A-

Fırat Kalkanı Harekatı'nda  PYD/YPG Terör Örgütü mensuplarının bulunduğu belirlenen  Maarrat Umm Hawsh bölgesinde 18 hedefin, hava harekatı ile imha edilmesinden sonra   teröristlerin telsiz konuşmaları ele geçirildi. Teröristlerin; ‘Ortalık kıyamet yeri gibi. Acil takviye gerekli. Yaralıları bile taşıyacak adam bulamıyoruz’ biçimindeki  sözleri yansıdı.

" KIYAMET YERİ"

PYD'li Teröristlerin telsiz konuşmalarına göre;  'Celal' çevrim isimli kişinin, patlamaların olduğunu, toplu halde duran gruptan birden fazla arkadaşlarının vurulduğunu, ölenlerin miktarının fazla olduğunu, ilk anda yaralıların tahliyesine öncelik verilmesini, kimsenin topluca durmamasını, lüzumsuz muhabere yapmamasını ve ağaçların altında sağlı sollu biçimde dağınık durmalarının talimatlarını verdiği, 'Kurtay' çevrim isimli kişinin ortalığın kıyamet yeri gibi olduğunu, acil takviye gerektiğini, yaralıları dahi taşıyacak adam bulamadıklarını söylediği, Çevrim adı tespit edilemeyen kişinin, ellerinde termal olanların dikkatli gözlem yapması talimatını verdiği, 'Nesrin' çevrim isimli kişinin, yanlarında bulunan arkadaşların çoğunun öldüğünü, sağ olanları da zeytinliklerin arasına götürdüğünü bildirdiği  öğrenildi.

" ÇOĞU ÖLDÜ"

'Celal' çevrim isimli teröristin, 20 Ekim 2016 günü saat 01:47'de, çevrim adı belirlenemeyen  kadın terörist ile yaptığı telsiz konuşmasında; Çevrim adı belirlenemeyen kadın teröristin yanında bulunanların öldüğünü, kendisinin de konuşmasından anladığı kadarıyla ölmek üzere olduğunu bildirdiği, 'Celal' çevrim isimli teröristin kadın teröriste biraz daha beklemesini, gelip bulunduğu yerden onu çıkaracağını bildirdiği öğrenildi.

"AĞIR KAYIP VAR"

'Celal' çevrim isimli teröristin, 20 Ekim 2016 günü saat 02:03'te, çevrim adı belirlenemeyen  terörist ile yaptığı telsiz konuşmasında; Çevrim adı belirlenemeyen teröristin, şuan havadaki hareketlilikten  kaynaklı gelmelerinin riskli olduğunu, çok kayıp verdiklerini bildirdiği, 'Celal' çevrim isimli teröristin, ağır yaralı olanları yolun yanına kadar ağaçların altına getirmelerini ve onları araçlar ile sevk edeceğini bildirdiği belirleme edildi.