1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılına Doğru!
2012-2013 Eğitim Öğretim Yılına Doğru!

2012-2013 Eğitim Öğretim Yılına Doğru!

Trabzon'da Eğitim Yılı Açıklamaları...

A+A-

Trabzon Valiliği, eğitim öğretim faaliyetlerinin sağlıklı yürütülebilmesi amacıyla, eğitimle ilgisi bulunmayan kişilerin, okulların çevresinde bulunmasını yasaklandı.

 


Trabzon Valisi Recep Kızılcık, yaptığı yazılı açıklamada, 2012-2013 eğitim öğretim yılı öncesinde, öğrencilerin daha huzurlu ve güvenli eğitim görmesi için "Okul Polisi Projesi" kapsamında önemli kararlar aldıklarını açıkladı.

Kızılcık, bu kararların öğrencilerin sağlıklı eğitim alması için alındığına işaret ederek, şunları ifade etti:

 

"Çocuklarımızın daha güvenli ve huzurlu ortamda eğitim ve öğretim görmelerini sağlamak amacıyla Trabzon Valiliği olarak il genelindeki kamu ve özel eğitim öğretim kurumlarının yakın çevresinde, bahçesinde ve müştemilatında, eğitim ve öğretim faaliyetleriyle ilgisi bulunmayan, eğitim ve öğretim hizmetlerinin sağlıklı biçimde yürütülmesine engel olabilecek nitelikteki şahısların bulunmasını yasaklama kararı verdik. Yine aynı gerekçe ile okul saatlerinde, öğrenci kıyafetli ve 15 yaş altındaki öğrencilerin internet kafe ve elektronik oyun yerlerine girmeleri yasaklanmıştır"

 

Denetimlerin güvenlik kuvvetleri ile okul yöneticilerince sıkı şekilde yapılacağını ve yasaklara uymayanlara idari para cezası verileceğini belirten Kızılcık, "Her şey geleceğimizin teminatı gençler için" dedi.