1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 23 Nisan!
23 Nisan!

23 Nisan!

Trabzon'da 23 Nisan Çoşkusu...

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 93. yıldönümü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Egemenlik Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Trabzon'da coşkuyla kutlandı.Hüseyin Avni Aker Statyumunda yapılan gösterilerde, öğrenciler renkli görüntüler oluştururken, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Garnizon Komutan Vekili Albay Dursun Ertuğrul, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu törende hazır bulunarak, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı. Törende İl  Milli Eğitim Müdürü Taner Kırbaç günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparken, öğrenciler de etkinlik çerçevesinde yazdıkları şiir ve kompozisyonlarını okudu. 23 Nisan nedeniyle çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Güvercinlik Hava Bakım Komutanlığı emrinde görevli iken 10 Haziran 2010 günü Tokat'ın Şehitler Mezrası mevkiinde meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen Jandarma Kıdemli Üst Çavuş Kamil Tuna'nın eşi Özlem Tuna'ya, Vali Kızılcık tarafından Devlet Övünç Beratı takdim edildi.


Resmi gecidin ardından öğrencilerin yaptığı gösteriler izleyenler tarafından beğenildi. Gösteriler halk oyunları ile sona erdi.


Programın sona ermesinin ardından Vali Kızılcık, gösterilerde görev alan öğretmenleri tebrik etti.