1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. 3 bin kişi belediyeye ne dedi ?
3 bin kişi belediyeye ne dedi ?

3 bin kişi belediyeye ne dedi ?

Kamuoyunda 'Torba Yasa' olarak da bilinen 6111 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasıyla İlgili Kanun kapsamında Trabzon Belediyesi'ne başvuran 3 bin 100 mükellefin yasadan faydalandığı bildirildi.

A+A-

Kamuoyunda 'Torba Yasa' olarak da bilinen 6111 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasıyla İlgili Kanun kapsamında Trabzon Belediyesi'ne başvuran 3 bin 100 mükellefin yasadan faydalandığı bildirildi. Belediyeye borcu olan bazı mükellefler borçlarını tamamen kapatırken, bazı mükellefler ise kısa ve uzun vadeli taksitlendirme seçeneğini tercih etti. Yasanın sağladığı kolaylıktan 2 bin 55 kişinin emlak vergisinde, 795 kişinin su, 125 kişinin diğer borçlar, 81 kişinin kira ve 43 kişinin de işgal gelirlerinden kaynaklanan borçları konusunda yararlandığı belirtildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, ilgili kanunun 25 Şubat 2011 tarihi itibariyle yürürlüğe girdiği hatırlatılarak, 2 Mayıs 2011 tarihine kadar belediyeye müracaat eden vatandaşların 31 Aralık 2010 tarihine kadar olan borçlarını 6-9-12-18 eşit taksitte yeniden yapılandırabilecekleri bildirildi.

Yapılandırmaya müracaat edilmesi ve taksitlerin düzenli olarak ödenmesi halinde herhangi bir haciz işlemi başlatılmayacağının belirtildiği açıklamada, borçların yapılandırılması halinde hesaplanan gecikme faizi ve zamların yerine ilgili dönemlerde geçerli olan TEFE-TÜFE aylık değişim oranlarının uygulanacağı ifade edildi.

Borçlarını yapılandıran vatandaşların ikişer aylık dönemlerde borçlarını ödeyebileceği gibi peşin ödeme de yapabileceklerine vurgu yapıldı.