1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 3. Havalimanı ihalesinin iptali isteniyor
3. Havalimanı ihalesinin iptali isteniyor

3. Havalimanı ihalesinin iptali isteniyor

Faaliyete geçtiğinde dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alacak olan İstanbul’a yapılacak 3. Havalimanı ihale sürecinin şeffaf yürütülmediğini savunan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ihalenin iptali için dilekçe vermeye hazırlanıyor.

A+A-

 CHP Türkiye'nin atağa kalkmasına yarayacak 3. havalimanı ihalesinin iptal edilmesi için başvuracak!

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, İstanbul'a 3. havalimanı ihalesinin iptali için bugün Danıştay'a dava dilekçesini sunacaklarını duydurdu.

"SÜREÇ ŞEFFAF OLARAK GÖTÜRÜLMEDİ"

Erdoğdu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İstanbul'a yapılması düşünülen 3. havalimanının ihalesinin 3 Mayıs 2013 tarihinde gerçekliştirildiğini anımsatarak, finansal kentsel ve çevresel etkileri açısından halkı yakından ilgilendiren bu projenin başlangıcından itibaren hiçbir sürecinin şeffaf olarak götürülmediğini iddia etti.

"BAZI BELGELER GİZLENDİ, AÇIKLAMALAR YANLIŞ"

Projeye ilişkin başta "Çevresel Etki Değerlendirme" raporu olmak üzere ihale şartnamesi, sözleşme gibi belgelerin kamuoyundan ve hatta ana muhalefet partisinden gizlendiğini ileri süren Erdoğdu, bu konuda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın yaptığı açıklamaların eksik ve kamuyonu yanlış yönlendirici nitelikte olduğunu savundu.