1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. 3 Kez Cinsiyetini Değiştirdi!
3 Kez Cinsiyetini Değiştirdi!

3 Kez Cinsiyetini Değiştirdi!

İnanılmaz ama gerçek...

A+A-

 İngiltere'de yaşayan Adeleh; mavi saçları, dövmeleri ile sıradışı bir 

genç

 

kadın 

görüntüsü veriyor.


Aslında Adeleh'in öyküsü oldukça enteresan çünkü Adeleh 28 yaşında olmasına rağmen cinsel kimliğini tam olarak bulana kadar 3 kere değiştirdi. İnanılması 

güç

 ama tam üç defa bıçak altına yatan Adeleh; bir kadın oldu bir erkek. 


İngiltere'nin en çok okunan gazetelerinden biri olan Daily Mail'in haberine göre Adeleh aslında bir erkek olarak dünyaya geldi. Fakat Adeleh henüz 3 yaşındayken bile kendisini kız gibi hissediyordu. Ailesi ise onu bir erkek çocuğu olarak yetiştiriyordu. Çocukluğu boyunca erkek oyuncaklarıyla ve arabalarla oynamaya zorlandığını söylüyor. 


ÖNCE KADIN SONRA ERKEK; ŞİMDİ İKİSİ BİRDEN 


Bir televizyon programında hikayesini anlatan genç kadın, daha sonra ergenlik çağına geldiğinde bir kliniğe götürüldüğünü anlattı. Klinikte operasyon geçirmemesine rağmen Adeleh'in bir kadın kimliğinde olduğuna ve bu şekilde yaşamasına karar verilmiş. 


20'li yaşlarında ise Adeleh, kendisini erkek gibi hissetmeye başlamış ve yeniden erkek olarak yaşamına devam etmiş. 


Daha sonra Tayland'a giderek silikon taktıran Adeleh, bir kaç estetik operasyon daha olmuş. Hikaye uzayıp gidiyor ancak cinsel kimliğini bulma yönünde uzun ve zorlu yıllar geçiren Adeleh Deane'nin son olarak çift cinsiyetli olduğu tespit edilmiş. 


Bu teşhisin koyulmasıyla kafasındaki karmaşanın sona erdiğini söyleyen Adeleh, şimdi bu sorunu yaşayan çocukların daha şanslı olduğunu, kendisinin doğduğu dönemlerde bu tür sorunların halının altına süpürüldüğünü söylüyor.