1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 30 Mart'ta millet konuşacak
30 Mart'ta millet konuşacak

30 Mart'ta millet konuşacak

Başbakan Erdoğan AK Parti'nin Ağrı mitinginde on binlere seslendi. 30 Mart günü kasetlerin değil, milletin konuşacağını söyledi. Erdoğan, "Çözüm süreciyle birlikte Ağrı'da bahar havası yaşanıyor, terör acıları yaşanmıyor. Bu baharın kışa dönmesine, huzur

A+A-

Erdoğan, Ağrı’da partisinin mitingine katıldı. Konuşmasına, Ağrılılar’ı selamlayarak başladı.  Erdoğan, "Çözüm süreciyle birlikte Ağrı'da bahar havası yaşanıyor, terör acıları yaşanmıyor. Bu baharın kışa dönmesine, huzurun bozulmasına izin vermeyelim" diyerek halka seslendi.

Başbakan Erdoğan, "Çıkmış bu CHP’nin Genel Başkanı bizim için ’Menderes’in adını almaya hakkı yoktur’ diyor. Yüzsüzlük budur. Ağrı’da bu zatı konuşmaya gerek yok ama. Ağrı’da bunun yeri yok. Siyasi hayatında Ağrı’ya gelmemiştir. Haritada sorsan yerini gösteremez. Menderes’e ağır iftiralar atan, Menderes’e tahrikler yapan, sokakları ateşe veren, 27 Mayıs darbesini alkışlayan kim? Tabii ki CHP. Merhum Menderes ve arkadaşlarının idam edilmesine su taşıyan kim CHP. Elinize dizine dursun. Darbeden sonra bile itiraflar attınız. Şimdi arsızca bize Menderes’i anlatıyor" dedi.

Türkiye’de kan akmaması için, gençlerin ölmemesi için dualar ettiklerin ibelirten Erdoğan, "Geçen Nevruz’dan bu yana kadar terör nedeniyle acılar yaşamadık. Ağrı Dağı’nın eteklerinde herkes rahatça dolaşıyor. Bu baharın kışa dönmesine, huzurun bozulmasına hep birlikte izin vermeyeceğiz. 12 yıl önce Herkes kendi ana dilinde konuşabilecek, kursa gidebilecek denilseydi inanır mıydınız? Televizyonda 24 saat Kürtçe yayın olacak denilse inanır mıydınız? Biz bunu yaptık. Anlamsız yasaklar tek tek ortadan kalkıyor. Türkiye’de kardeşlik daha da güçleniyor" diye konuştu.

Çözüm sürecini daha da ilerleteceklerini belirten Erdoğan, "Demokrasiye, milli iradeye sahip çıkacağız. Birliğimizi kıskananlar var. Bizi bölmek isteyenler var. Oslo sürecini bunun için sabote etmek istediler. MİT Müsteşarımızı tutuklayıp, Paris’te suikast yaparak bunu durdurmak istediler, Gezi ile bunu baltalamak istediler. 17 Aralık ve 25 Aralık darbe girişimlerini de en başta çözüm sürecini ortadan kaldırmak için yapmak istediler. Çözüm kalıcı olursa ekonomiyi kimse tutamaz, çözüm kalıcı olursa kardeşliğimizi kimse tutamaz. O yüzden hükümeti devirmek istediler. Ne diyorlar yolsuzluk ve rüşvet. En büyük yolsuzluk, hırsızlık milli irade hırsızlığıdır.Bir bu milletin bir kuruşunu yedirmedik" dedi.