1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. 4- 1'lik Galibiyetin Ardından!
4- 1'lik Galibiyetin Ardından!

4- 1'lik Galibiyetin Ardından!

Şenol Güneş Açıklamaları...

A+A-

Trabzonspor Teknik Direktörü  Şenol Güneş, Willem II müsabakasında ilk maça oranla daha derli toplu oynadıklarını söyledi.


Maçın ardından açıklamalarda bulunan Güneş, “Geçen maç kaybettik bu maç berabere kaldık ama kaybetmek kazanmak her ikisi de bizim için ölçü değil. Daha çok yaptığımız antrenmanlar ve çalışmalar önemli. Diğer maça göre daha takım oyunu oynamaya çalıştık ve daha derli topluyduk” dedi.

Özellikle rakibi savunma anlayışında kontrol etme açısından olumlu işler yaptıklarını ifade eden deneyimli teknik adam, “Atağa çıkışlarımız daha da iyi olacak çünkü özellikle savunma anlayışında çalışmalar yaptığımız için atak ve pas konularında eksiğimiz var. Oyunu daha iyi yönetebiliriz ve oyuna hakim olma yüzdemizi arttırabiliriz. Sezon başı hazırlıkta olduğumuz dönemde takım hem çabuk oynama hem güç olarak çok üst seviyeye gelmedi. Rakibin canlılığı çabukluğu bizden daha iyi olmasına rağmen biz oyun kalitesi olarak daha olumluyduk. Biz kendimize göre daha işin başındayız. Zaman zaman bu dalgalanmaları geçireceğiz. Her gün iki idman yapıyoruz. Dolayısıyla bu yoğun tempo içerisinde oyuncuların maç oynaması istediğimiz tempoyu engelleyebilir. Ancak hem oyun anlayışımızı hem de fizik gücümüzü geliştirmeye çalışıyoruz. Şu aşamada çok iyi ya da çok kötü değiliz ama  antrenman ve çalışma olarak bir sorunumuz yok iyi gidiyoruz” diye konuştu.