1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 4. şampiyonluk kupasını törenle aldı
4. şampiyonluk kupasını törenle aldı

4. şampiyonluk kupasını törenle aldı

Gururumuz…

A+A-

Bir kez daha gururlandırıdı.

Dünya Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından düzenlenen Süperbike  Şampiyonası ve bir alt kategorisi Supersport'ta sezonun son yarışlarının Katar'da  gerçekleştirilmesinin ardından başkent Doha'da ödül töreni gerçekleştirildi.

Dünya Supersport Şampiyonası'nda bu sezon dördüncü şampiyonluğuna imza  atan Kenan Sofuoğlu'na kupasını, Katar Motorsporları ile Motor ve Motosiklet  Federasyonları Başkanı ve Lusail Uluslararası Pisti Genel Müdürü Nasır Halife  El-Atiyye verdi.

Gecede Superbike ve Supersport şampiyonasında ilk üçe giren pilotlara  ve her iki kategoride markalar şampiyonluğunu kazanan Kawasaki'ye ödülleri takdim  edildi.

Kenan Sofuoğlu, ödül töreninin ardından yaptığı açıklamada, bu yılki şampiyonluğunun diğer tüm şampiyonluklarından daha zorlu  olduğunu dile getirdi.

Normal şampiyonluklarında, sezon içinde rakiplerinin zorluk  çıkarttığını ancak bu sezon en büyük zorluğun çocuğuyla alakalı olduğunu aktaran  Sofuoğlu, "Herkesin bildiği gibi sezonun içinde çocuğumu kaybetmem, o dönemde hep  hastanede kalmam, yarışlara hazırlanamamam, moral olarak kötü durumda olmama  rağmen bu şampiyonluğa ulaşmanın ayrı bir özelliği var. Bu sezonki şampiyonluk dördüncü ama benim için en zoru oldu. Belki pistte değil ama normal hayatta en  zor şampiyonluğuma ulaştım" diye konuştu.