1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 40 bin kadın küfür etti ama...!
40 bin kadın küfür etti ama...!

40 bin kadın küfür etti ama...!

'İ...e Trabzon olamazsın şampiyon'

A+A-
Fenerbahçe'nin dün akşam Manisaspor maçında 40 bini aşkın kadın Trabzonspor'a 'İ...e Trabzon olamazsın şampiyon" diye küfür etti.

Yaşanan bu olaya Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'tan ise tuhaf bir yorum geldi. Kadınlara toz kondurmayan Bakan Kılıç, suçu erkeklere attı.

"Küfürlü bölümler olduysa yine araya karışan erkeklerden gelmiştir."

Fenerbahçe-Manisaspor maçı 40 bini aşkın kadın ve çocuğun izlemesiyle tarihe geçti.Coşkulu kadın taraftarlar maç boyu heyecanlı bir şekilde takımlarına destek olurken, mücadelenin ikinci yarısında kısa bir süre küfür edildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç olayı ilk kez NTV yayınında değerlendirdi.

Küfürlü tezahüratlar geldiğini sosyal medyadan öğrendiğini söyleyen Bakan Kılıç, "Bence araya karışan erkeklerin işidir. Kadınların böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Küfürlü bölümler olduysa yine araya karışan erkeklerden gelmiştir. Her şeye rağmen kadınların o stadı doldurması takdire şayan bir durumdur. Kadınların statlara gidişini teşvik etmek lazım" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın açıklamalarından dikkat çeken bölümler şöyle:

OLİMPİYAT STADI TFF'YE

Olimpiyat Stadyumunu Futbol Federasyonu'na devretmeye planlıyoruz. TFF'nin merkezini buraya taşımak istiyoruz. Stadın sahipliği meselesini de böyle çözmek istiyoruz

Olimpiyatlar için çok iddialı bir aday ülkeyiz. Antalya'ya yeni bir stadyum yapacağız.

FORMULA 1'DEN VAZGEÇTİK

Formula 1 organizasyonundan tamamen vazgeçtik. Çünkü Türkiye'nin sportif kurumları oynanacak kurumlar değil. Türkiye'yi Bahrayn'le Moskova'yla tehdit edemezler.

SPORDA ŞİDDET YASASI

Kulüplerin tümü Sporda Şiddet Yasası'nda değişiklik konusunda hemfikir. Bize gelirlerse, biz de üzerimize düşeni yapacağız.

ÖĞRENCİ YURTLARI

260 bin öğrencimizi Yurt-Kur bünyesindeki yurtlara yerleştirmek niyetindeyiz. Şu an Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun doluluk oranı %99.

Bu yıl 40 bin öğrencimize daha yurtlarda barınma imkânı sağlayacağız. Yurtlarda kalan her öğrencimize, her ay 150 TL yemek yardımı yapıyoruz.

Burs ve yemek yardımıyla birlikte öğrencilerimize ayda 390 TL veriyoruz. Yurtlarda öğrencilerimiz için liderlik okulları açacağız.