1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. 5 Yıl sonra Müjdeyi verdi !
5 Yıl sonra Müjdeyi verdi !

5 Yıl sonra Müjdeyi verdi !

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, demiryolu ve hızlı trenin önümüzdeki 5 yılın sonunda Trabzon ile buluşturulacağı müjdesini verdi.

A+A-

Trabzon Sanayici ve Girişimci İşadamları Derneği (TSGİAD) düzenlediği programda konuşan Gümrükçüoğlu, Trabzon’un 12 Haziran seçimlerinden sonra büyükşehir olacağını hatırlatarak, “Bu nedenle büyükşehiri çok iyi çalışarak karşılamak gerekiyor. Altyapı ve imar bütünlükleri açısından şehri gelecek kuşaklara en işi şeklide teslim etmenin gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda herkese sorumluluklar düşüyor” dedi.

Kentlere ve bölgelere yatırım yapılırken en önemli kıstasların başında ulaşımın geldiğin kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu bu anlamda son yıllarda Trabzon’da ulaşım imkanlarının arttığını belirtti. Gümrükçüoğlu “Erdoğdu yolu gidişli gelişli yapılıyor. Uğurlu Karşıyaka yolunun projesi tamamlandı ve 2012 yılı yatırım bütçesine konuldu. Kanuni Bulvarı gibi bir dev projesini yapımına başlandı. Trabzon Maçka duble yolu yapılıyor. Bir de şu anda projesi bitirilmekte olan Zigana ve Kop geçitlerinin kot yükseltilerinin düşürülerek Trabzon–Erzurum yolunun yine duble yol tarzında 2.5 saate indirilmesinin çalışması tamamlanıyor. Bunlar sanayici ve işadamlarını çok ilgilendiren hususlar” şeklinde konuştu.

Trabzon’un ve bölgenin yüzyıllardır hayali olan demiryolu ve hızlı tren projesinin fizibilite çalışmalarının tamamlandığı kaydeden Gümrükçüoğlu, önümüzdeki 5 yılın sonunda Trabzon’un demiryolu ile buluşmasının planlandığını söyledi.