1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. 5 YILDA 33 KAT KATLADI!
5 YILDA 33 KAT KATLADI!

5 YILDA 33 KAT KATLADI!

Bordo-Mavili ekibe 2008'de katılan Onur Kıvrak, 5 yıl içerisinde bonservisini 19, maaşını 33 kat artırdı.

A+A-

Kıvrak, son 2 yıldır sergilediği performansıyla yerli yabancı birçok kulübü etkilemeyi başardı. Özellikle Avrupa devlerinin transfer listelerine girmeyi başardı. Geçtiğimiz günlerde yenilenen sözleşmesiyle de  kulüp tarihinin en çok kazanan oyuncusu oldu.

15 Ocak 2008'de dönemin teknik direktörü Ersun Yanal'ın isteği üzerine o zaman başkan olan Nuri Albayrak'ın hızlı davranmasıyla 400 bin Euro bonservis bedeli ödenerek Karşıyaka'dan transfer edildi.

Galatasaray'ın da transfer listesindeki 1988 doğumlu olan Onur, aradan geçen 5 yılda hızlı bir tırmanış yaşadı.

BONSERVİS BEDELİNİ KAT KAT ARTIRDI

Bonservis bedelini 400 bin Euro'dan 7.5 milyon Euro seviyesine kadar yükselten Onur, değerini böylece yaklaşık 19 kat artırmayı başardı. İlk imzayı attığında yıllık 75 bin Euro kazanan Onur, geçtiğimiz günlerde attığı imzayla yıllık 2 milyon 500 bin Euro ile kazancını da 5 yılda 33 kat artırdı.

Trabzonspor'a 2018 yılına kadar imza atarken sözleşmesindeki, '7.5 milyon Euro'yu getiren alır' maddesini de kaldıran Onur, başarısının sırrının çok çalışmaktan ve takım arkadaşlarına olan güvenden geçtiğini söyledi. Onur, attığı imzayla kendisini bugünlere getiren Trabzonspor Kulübü'ne vefa borcunu ödediğini ve uzun yıllar bu takıma hizmet etmek istediğini vurguladı.