1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 58. madde değişimi yalan mı oldu!
58. madde değişimi yalan mı oldu!

58. madde değişimi yalan mı oldu!

İşte son yaşanan gelişmeler...

A+A-

Futbol Disiplin Talimatı'nın 58. maddesinin hafifletilmesi için başlatılan imza kampanyası, G.Saray, Orduspor ve A.Gücü'nün ardından Trabzonspor'un da olumsuz tavrı ile rafa kalkıyor. 

 

Kulüpler Birliği hareketli bir haftaya girmeye hazırlanıyor. Yarın yeterli çoğunluk sağlanması durumunda yapılacak toplantıda başkan adaylarının sayısı bire inecek.


Adaylar ise şimdilik Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Kayserispor Başkanı Recep Mamur ve Orduspor Başkanı Nedim Türkmen... Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ise hala kararsız... Fakat Yıldırım Demirören'e baskı devam ediyor. Beşiktaş Başkanı'na Trabzonspor ve Fenerbahçe de destek veriyor. Galatasaray, İbrahim Yazıcı'dan yana tavır koyarken, başkanlık seçimi gelecek haftaki toplantıda yapılacak.


İMZA ŞİMDİLİK 10'DA

Gündemin asıl maddesi ise şike ve teşvik suçuna uygulanacak cezayı belirleyen Futbol Disiplin Talimatı'nın 58'inci maddesinin hafifletilmesi için başlatılan imza kampanyası... TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın, "16 imza getirirseniz, durumu değerlen- diririz" sözleri üzerine yapılan görüşmelerde imza sayısı 10'da kalmıştı. Orduspor, Galatasaray ve Ankaragücü'nün karşı çıktığı imza operasyonunu en son Trabzonspor da veto etti.

TRABZONSPOR: BİZ YOKUZ


Sadri Şener'in, "Ben imza atmıyorum. Trabzonspor Kulübü bu işin içinde olmayacak" sözleri sonrası bu projenin rafa kalkması bekleniyor.

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Gaziantep'in başını çektiği grup, ikna çabalarına devam ederken yarın Kulüpler Birliği toplanabildiği takdirde son durum masaya yatırılacak.