1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 6.2 şiddetindeki deprem!
6.2 şiddetindeki deprem!

6.2 şiddetindeki deprem!

Deprem korkuttu...

A+A-

Meksika'nın Baja California yarımadasında 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geld...Depremin ardından bölgede, 4,6 ve 4,8 büyüklüğünde iki artçı sarsıntı hissedildi. ABD Jeolojik Araştırma Merkezi'nden yapılan açıklamada, 6,2 büyüklüğündeki depremin merkez üssünün La Paz kentinin 75 kilometre kuzeydoğusunda, Meksika'nın Baja California Sur eyaleti sınırları içindeki California Körfezi'nin açıklarında olduğu bildirildi.


La Paz kentinde de güçlü bir şekilde hissedilen deprem hakkında açıklamada bulunan Baja California Sur eyaleti Sivil Savunma Müdürü Carlos Rincon, deprem nedeniyle La Paz kentinde hasar veya yaralanmalar meydana geldiğine ilişkin bir bilginin bulunmadığını söyledi.

Depremden 20 dakika kadar sonra La Paz'ın 38 kilometre kuzeyinde 4,6 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı olduğunu duyuran ABD Jeolojik Araştırma Merkezi, bu artçı sarsıntıdan 12 dakika kadar sonra ise California Körfezi'nin 14 kilometre ilerisinde 4,8 büyüklüğünde başka bir artçı sarsıntının meydana geldiğini bildirdi.