1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ABD'den olay IŞİD iddiası Türkiye'ye gönderdiler!
ABD'den olay IŞİD iddiası Türkiye'ye gönderdiler!

ABD'den olay IŞİD iddiası Türkiye'ye gönderdiler!

İşte detaylar...

A+A-

İSTANBUL Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen patlamayla ilgili ABD'den olay bir iddia geldi. CIA Direktörü John Brennan, 30 IŞİD militanının Türkiye'ye yollandığını söyledi.

 

CIA Direktörü CIA Direktörü John Brennan, IŞİD'in militan sayısının El Kaide'nin en güçlü olduğu dönemden bile fazla olduğunu söyledi. Brennan, 30 IŞİD militanının Türkiye'ye yollandığını belirtti.

 

CIA Direktörü John Brennan geçen hafta ABD Senatosu İstihbarat Komitesi'ni IŞİD hakkında bilgilendirmişti. Brennan, örgütün Libya'yı operasyon merkezi olarak kullanmasından endişe duyduklarını söyledi. Brennan'ın komiteye sunduğu raporda IŞİD'in Libya'da artan faaliyetlerinin Avrupa'da terör saldırılarını artırabilecek bir unsur olduğu vurgulanmıştı.

 

Amerikan NBC kanalı muhabiri Richard Engel de, bir görgü tanığı ile yaptığı ropörtajı Twitter üzerinden açıkladı. Engel'in aktardıklarına göre, bir polis memuru intihar bombacısını farkederek müdahalede bulundu. Bunun üzerine yakalandığını anlayan intihar bombacısı üzerinde yeleği infilak ettirdi.