1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. ABD'nin Kudüs kararı tepkileri devam ediyor.
ABD'nin Kudüs kararı tepkileri devam ediyor.

ABD'nin Kudüs kararı tepkileri devam ediyor.

İsrail askerlerinin ABD'nin Kudüs kararını protestolar devam ediyor.

A+A-

İsrail askerlerinin ABD'nin Kudüs kararını protesto etmek için Gazze sınırında gösteri düzenleyen Filistinlilere müdahalesinde bir kişinin yaralandığı bildirildi.

İsrail askerleri, Gazze Şeridi'nin sınır bölgelerinde toplanarak ABD'nin Kudüs kararına tepki gösteren  Filistinli  gençlere, göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermilerle müdahale etti. Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin müdahalesinde bir Filistinlinin ayağından yaralandığını belirtti.

Kudra, yaralı Filistinlinin sağlık durumunun iyi olduğunu aktardı.Batı Şeria'da 6 yaralı İsrail askerlerinin Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde gösterilere müdahalesi sonucu da 6 kişinin yaralandığı, 37 kişinin göz yaşartıcı gazdan etkilendiği bildirildi.

Batı Şeria'daki Beytullahim, El Halil, Nablus ve Ramallah kentlerinin çeşitli bölgelerinde Filistinlilerle İsrail askerleri arasında olaylar çıktı. İsrail askerleri Filistinli göstericilere, plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti.Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamada,

Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde çıkan olaylarda 6 kişinin plastik mermiyle yaralandığı, 37 kişinin göz yaşartıcı gazdan etkilendiği belirtildi.