1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Acı haber: Çok sayıda şehit ve yaralı...
Acı haber: Çok sayıda şehit ve yaralı...

Acı haber: Çok sayıda şehit ve yaralı...

Acı haber: Çok sayıda şehit ve yaralı...

A+A-

ŞIRNAK Uludere ve Beytüşşebap'ta PKK saldırı düzenledi. Gelen son dakika haberlerine göre, iki ayrı yerde yapılan saldırıda 8 asker şehit oldu, 17 asker yaralandı.

 

ŞIRNAK'tan gelen son dakika haberler Türkiye'yi üzdü. Uludere'de zırhlı aracın geçişi sırasında el yapımı patlayıcı infilak ettirildi.

 

Beytüşşebap'ta ise PKK, HABUR-2 Gümrük Kapısı'na giden araçlara saldırı düzenledi.

 

ŞIRNAK'TAN ART ARDA ACI HABER: 8 ŞEHİT, 17 YARALI

 

Uludere'de PKK tarafından düzenlenen hain saldırıda 5 asker şehit düştü. Saldırıda 7 askerin de yaralı olduğu haber veriliyor.

 

Beytüşşebap bölgesinde bulunan HABUR-2 Gümrük Kapısı'na giden araçlara yapılan saldırıda 3 askerin şehit olduğu ve 10 askerin de yaralandığı belirtildi.

 

Genelkurmay Başkanlığı Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, Şırnak Beytüşşebap'taki saldırı ile ilgili açıklama yaptı. Şırnak Beytüşşebap bölgesinde bulunan HABUR-2 Gümrük Kapısı'na bu sabah 07.30 sıralarında görevine giden araçlara önceden yola yerleştirilmiş el yapımı patlayıcı ve Kuzey Irak tarafından roketatarlar da dahil olmak üzere uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendiği belirtildi. Ateş açılması sonucu alınan bilgilere göre 3 asker şehit olduğu, 10 asker yaralandığı ve yaralılar hastaneye sevk edildiği belirtildi. Bölgeye birlikler sevk edilirken operasyonun sürdüğü belirtildi.

 

PKK DÜN DE SALDIRMIŞTI

 

Şırnak'ın Uludere ilçesinde, aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristlerce yola yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu bir kişi yaşamını yitirdi.

 

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Andaç köyü yakınlarında plakası henüz belirlenemeyen, Yahya Arkın'ın kullandığı kamyonetin geçişi sırasında, teröristlerce yola yerleştirilen el yapımı patlayıcı infilak ettirildi.

 

Patlamada ağır yaralanan Arkın, kaldırıldığı Uludere Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 

Yaşamını yitiren Arkın'ın geçici köy korucusu olduğu ve köy yakınlarında bulunan askeri üs bölgesine malzeme taşıdığı öğrenildi.