1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Acı haberler peş peşe geldi!
Acı haberler peş peşe geldi!

Acı haberler peş peşe geldi!

Acı haberler peş peşe geldi!

A+A-

Kars'ın Kağızman ilçesinde el yapımı patlayıcının (EYP) infilak ettirilmesi sonucu 2 asker şehit düştü. Şırnak'ta da terör örgütü EYP ile saldırdı; 2 asker şehit oldu

 

KARS'TA 2 ŞEHİT

 

Kara haber bu defa Kars'ın Kağızman ilçesinden geldi. Madur Bölgesi'nde terör örgütü mensuplarının yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu Erzurum Jandarma Özel Harekat birliğinden iki asker şehit düştü.

 

ŞIRNAK'TA 2 ŞEHİT

 

Kars'tan sonra bir diğer haber de Şırnak'tan geldi. Şırnak'ın Uludere İlçesi Şenoba Beldesi kırsalın arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerinin geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından el yapımı patlayıcı infilak ettirildi.

 

Yaşanan patlamada 2 asker yaralandı. Yaralı askerler helikopter ile 23. jandarma Sınır Tümen Komutanlığı içerisinde bulunan Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada doktorlar tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen yaralı 2 asker kurtarılamayarak şehit oldu.

 

Bir acı haber de Bitlis’ten: 1 şehit, 2 yaralı

 

Bitlis’te meydana gelen patlamada 1 asker şehit olurken, 2 asker de yaralandı.

 

Edinilen bilgiye göre, Sehi Ormanları bölgesinde terör örgütü mensuplarına yönelik yapılan arama tarama faaliyetlerinde sırasında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı patlama meydana geldi. Patlamada 1 asker şehit olurken, 2 asker ise yaralandı. Yaralı askerler Tatvan Devlet Hastanesine kaldırılırken, bölgede operasyonların devam ettiği belirtildi.