1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Açıklamaları Ders Veriri Gibi!
Açıklamaları Ders Veriri Gibi!

Açıklamaları Ders Veriri Gibi!

Trabzonspor kongre üyesi,Türkiye futbol federasyonu eski yönetim kurlu üyesi İbrahim Usta bugün yazılı bir açıklama yaparak Trabzonspor yönetimini adeta topa tuttu.

A+A-
Trabzonspor kongre üyesi,Türkiye futbol federasyonu eski yönetim kurlu üyesi İbrahim Usta bugün yazılı bir açıklama yaparak Trabzonspor yönetimini adeta topa tuttu. Usta yaptığı yazılı açıklamada,Sadri Şener ve yönetiminin içinde düştüğü  ‘vahim yanlışlardan’ bir an önce kurtulması gerektiği vurgusu yaptı.
İşte İbrahim ustanın yaptığı açıklamasının tam metni:
 
‘Kulübümüzün bugün itibariyle başkanlığını yürüten sayın Şener ,sevgili Şenol Güneş hocamızın yıldızlaştırdığı Selçuk ve Egemen gibi iki önemli oyuncumuzun da Trabzonspor’da kalacağının mesajını ligin devre arasında bir ‘seçim vaadi’ olarak bu camiaya sunmuş ve ‘yeniden seçilirsem her iki futbolcu da Trabzonspor ile sözleşme imzalayacak’sözünü bu taraftara vermiştir. Ancak sayın Sadri Şener verdiği bu sözlere rağmen, daha ligin bitiminden bir iki gün sonra her iki futbolcumuzu da şampiyonluktaki iki ezeli rakibimize kaptırarak adeta sözünü çiğnemiştir. Sadri Şener yönetimi “kişiliklerini ortaya koydular “ diyerek suçu futbolculara atma kolaylığını seçemez. Bu camia buna asla müsaade etmez,daha dün her iki futbolcunun da kulüpte kalması konusunda herhangi bir sorun olmadığını söylerken, bugün adeta bu taraftar ile dalga geçer gibi profesyonellikten başka kulüp ile hiçbir bağı olmayan futbolculara suçu atmak ve daha da vahimi, camiadan gelecek tepkiler nedeniyle bu futbolcuların yerine fiziken yada ruhen emekliliği gelmiş futbolcuları ‘yıldız’ diye yutturmaya çalışmak, ne Sadri Şener’e, ne yönetimine, ne de Trabzonspor başkanlığı makamına yakışmaz! Evet Şenol hocamız belki yine aynı efor ve kararlılıkla bu futbolcuları da yıldızlaştıracaktır! A Ancak, kabul etmek gerekir ki Şenol hocanın yeniden bir takım yaratmak için sarfedeceği emek,  gereksiz zaman kaybı ile birlikte bu sezon yaşadığımız acı senaryoyu yeniden yaşamamız dışında bir şey getirmeyecektir. Kaldı ki yine aynı Sadri Şener ve yönetimi devre arasında takımı şampiyonluğa taşıyacak ve takımda direk oynayabilecek futbolcular transfer edeceği sözünü vermesine karşın neredeyse  18’e bile giremeyen futbolcuları takımın bünyesine katarak, Trabzonspor’u bu sıradan futbolculara ve böyle acı bir sona mahkum etmiştir.
 
Sadri Şener yönetimi bugünden tezi yok, Trabzonspor’un şampiyonlar ligi ve en azından Uefa Avrupa ligi ve spor Toto süper lig hedeflerine yaraşır kalitede futbolcuları bu takımın bünyesine katmalı. Ligi rakiplerinden daha önce açacak olan takımımızı şampiyonlar ligi ön eleme maçlarına ramak kala sıradan futbolculara mahkum etmemeli.
 
Bir diğer husus ise; Sadri Şener yönetiminin, bir taraftan kendi yıldızlaştırdığı futbolcuları kaybederken diğer taraftan da bir süredir Trabzonspor alt yapısından sorumlu teknik adam olarak görev yapan sayın Sadi Tekelioğlu’nun görevine son vererek, adeta bindiği dalı kesmesidir. Çok iyi hatırlanacaktır ki Trabzonspor kulübünün sembolü olmuş 61 numaralı formayı, geçen sezon Türk vatandaşı bile olmayan Yattara’ya  teslime eden, kulüp yönetimi bu sezonda bu formanın Trabzon’lu olmayan futbolculara verilmesini planlamaktadır.  Hiç şüphesiz ki 61 numara sadece bir semboldür. Yattara da diğer futbolcularımızda, en az Tolga Zengin, en az Mustafa Yumlu ve en az Tayfun Cora’gibi Trabzon kökenli futbolcular kadar, o formayı hak etmektedir. Bu örnekten asıl maksat; Trabzonspor’un her geçen gün ‘özünden’ nasıl uzaklaştırıldığıdır. Unutmayın ki Trabzonspor sevgisi ve Trabzonspor kültürüyle yetişmiş ve yoğrulmuş futbolcular; mevcut yönetim gibi yönetimler transferde ne kadar hata yaparsa yapsın, Selçuk ve Egemen misali Trabzonspor’a sadece profesyonellik bağı ile bağlı olmayacakları için en fazla parayı veren kulübü değil ceplere daha az para girse de Trabzonspor’u tercih edeceklerdir. Ve bu futbolcuları da Trabzonspor’a Sadi Tekelioğlu ve onun gibi marka teknik adamlar yetiştirecektir. Sayın Tekelioğlu ile yolları ayırmak Trabzonspor’a bir şey kazandırmayacağı gibi Tekelioğlu ve onun gibi değerlerin küstürülmesi, kulübümüzün kayıplarından biri olacaktır.
 
Sayın Sadri Şener ve yönetimi içine düştüğü bu vahim yanlışlardan bir an önce kurtularak Trabzonspor’umuzun 50. yıl ve 2017 vizyonuna yakışır bir yönetim vizyonunu ortaya koymasını bekliyor, büyük Trabzonspor taraftarına en derin muhabbetlerimi gönderiyorum…