1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Acil servise kelepçe taktılar
Acil servise kelepçe taktılar

Acil servise kelepçe taktılar

GAZİANTEP’te yaklaşık 1 milyon lira harcanarak düzenlemesi yapılan Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi Acil Servis Ünitesi, sağanak yağmurda çatısı çöküp içeriyi su basınca, kapısına polis kelepçesi takılarak hizmete kapatıldı.

A+A-

Dün akşam saatlerinde başlayan ve 15 dakika süren şiddetli yağmur nedeniyle yaklaşık 3 ay önce hizmete giren yeni Acil Servis’in çatısı çöktü. Çöken çatının asma tavanının büyük bir bölümünün yıkılmasıyla meydana gelen delikten de içeri yağmur suları doldu. Bu nedenle acil servisin içi gölete döndü.


Görevliler başta hasta muayenelerinin yapıldığı bölümler olmak üzere suyu hemen paspaslarla temizlemeye çalıştı. Ancak, çatının her yanından sular akmaya devam edince hastane yönetimi Acil Servis’i hizmete kapatma kararı verdi. Ancak, bu sırada bir sorun daha ortaya çıktı. Anahtarı olmayan kapının kilitlenmesi mümkün olmadı. Bunun üzerine bir polis kelepçesi kullanıldı. Gece boyu kelepçeli olarak kapalı kalan Acil Servis kapısının kelepçesi sabah saatlerinde söküldü ve önüne bir sedye konularak hastalar eski acil servise yönlendirildi.


Servisin çatısının çöktüğünü ve içeriyi su bastığı için kapısının kelepçe ile kapatıldığını duyanlar, "Bu servis kaç ay önce yapıldı. 15 dakikalık yağmurda eğer çatı çöküyorsa, sonrasını düşünmek bile istemiyoruz. Harcanan onca para, verilen o kadar emeğe yazık değil mi? Bunun sorumlusu kim? Allah’tan çöken çatının altında insanlar kalmadı" dedi.