1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. ADALET YOKSA FUTBOLDA YOK!
ADALET YOKSA FUTBOLDA YOK!

ADALET YOKSA FUTBOLDA YOK!

Temiz futbol eylemlerinin bu seferki adresi Hollanda oldu. "Adalet yoksa futbolda yok” diyen eylemciler Amsterdam’ın ünlü DAM meydanında eylem yaptılar...

A+A-

Temiz futbol eylemlerinin bu seferki adresi Hollanda oldu. "Adalet yoksa futbolda yok” diyen eylemciler Amsterdam’ın ünlü DAM meydanında eylem yaptılar.

Türkiye Fair-Play Platformu ile Avrupa'daki VİRA Grubu üyelerinin ortaklaşa düzenlediği eylemde pankartlar açarak tezahüratlarda bulunan Trabzonsporlu taraftarlar, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'ne (UEFA) ''şike olaylarını sümen altı etmemeleri'' çağrısı yaptı.

Trabzonspor taraftarları yaptıkları ortak açıklamada, Türkiye'de yaşanan şike olaylarını Avrupa'nın gündeminde tutma amacında olduklarını söylediler. Türkiye'de meydana geldiği ileri sürülen şike olaylarının şu anda farklı bir boyuta taşındığını kaydeden taraftarlar, bu süreçte en büyük zararı Trabzonspor'un gördüğünü ifade ettiler.

Türkiye'de devam eden yargılamayı sabırla beklediklerini ve ondan istedikleri bir sonuç alamadıklarını anlatan taraftarlarımız, FIFA'nın da bu sürece suskun kaldığını ve bunun kendilerini rahatsız ettiğini dile getirdiler.

Taraftarlar, iki sezon önceki şampiyonluğun Trabzonspor'un hakkı olduğunu ve bunu istediklerini söylediler.

Bu eylemi sadece Trabzonspor'un hakkını savunmak için yapmadıklarını ve temiz futbol istediklerin anlatan taraftarlar, ''Trabzonspor'un başına gelen yarın başka kulübün başına gelebilir. Federasyonun da istifa etmesi gerekir. Hakkımızı istiyoruz. Hakkımız nedir? Şampiyonluktur. Alnımızın akıyla aldık bu şampiyonluğu'' diye konuştular.