1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Adaletin AZIZliği!
Adaletin AZIZliği!

Adaletin AZIZliği!

13. Ağır Ceza Mahkemesi’nden sonra 14. Ağır Ceza Mahkemesi de Trabzonspor’un itirazını reddetti, Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanmasına karar verdi...

A+A-

3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan şike davasında adalet yerini bulmadı. 3 yılı aşkın sürede sonuçlanmayan davada dün şok bir gelişme yaşandı. Şike davasında 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve bu cezasının onanmasıyla yeniden cezaevine girmesi gündeme gelen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu, Abdullah Başak, Ahmet Çelebi ve Selim Kımıl'ın yargılanmalarının yenilenmesi ve infazın durdurulması talepleri resmen kabul edildi.

Geçtiğimiz haziran ayından Yıldırım ve işbirlikçilerinin “Yeniden yargılama” ve “İnfazın ertelenmesi” başvuruları 13.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. Bunun üzerine Trabzonspor ile birlikte Bucaspor kulübü taleplerin kabul edilmesi kararına itiraz etmişlerdi. Bu itirazları 1 Eylül tarihinde karara bağlayan 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Trabzonspor ve Bucaspor’un itirazlarını reddederek, dosyayı bir üst mahkeme olan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne göndermişti. İtirazı değerlendiren 14. Ağır Ceza Mahkemesi dün kararını verdi.

Trabzonspor ve Bucaspor’un itirazları yine reddedilirken mahkeme Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanmasına hükmetti. Yıldırım için yeniden yargılanma kararı alınmasında siyasetin de büyük bir rol üstlendiği ileri sürüldü. Şike suçlusu bir kişinin adeta korunmaya alındığı belirtilirken, bu sezon ligin 3. haftasında Başakşehir ile oynanan maçın ardından Onur Kıvrak’ın yaptığı açıklalar akıllara geldi. Onur, “O kadar güvensiz bir ortam var ki neyin mücadelesini veriyoruz? Yoksa Trabzonspor Türkiye Cumhuriyeti’nden çıkartıldı da ben mi bilmiyorum” demişti.