1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. ADALETSİZ ADALETÇİLER!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

ADALETSİZ ADALETÇİLER!

A+A-
Yıllardır emek hırsızlığı yapan kendileri ,  adalet  dağıtmaya kalkan da kendileri.

İstanbul medyasının  hokkabazlarına  göre  Burak Yılmaz   ‘emek hırsızlığı’ yapıyormuş !  Bu oyuna  gelmeyin ! Amaç  Burak’ı  psikolojik baskı altına almak , Trabzonspor oyuncularının  konsantrasyonlarını dağıtmaktır.
 
Efendim neymiş ; ‘Burak Yılmaz   aslında düşürülmemiş de,   kendini kaleciye takarak  düşmüş  de,  emek  hırsızı olmuş’ !  Ben lafı kimin söylediğine bakarım  arkadaş!   İyi  güzel de,  ‘peki siz  hakem olarak  az mı yaptınız emek hırsızlığı’  diye sorarlar adama !  ‘Sen önce yaptıklarına bak öyle  konuş’  demezler mi  insana ! ‘Kara gömleğini  giyindiğin  günlerde,  alkollü  çıktığın müsabakalarda çaldığın emeklerin hakkını ödedin mi de,   öteye beriye hak dağıtmaya çalışıyorsun’  diye  sözleri koyarlar adamın karşısına ! Peki  ‘emek hırsızlığı’  Trabzonsporlu bir oyuncu   olduğunda mı aklınıza geliyor  efendiler ! Bu takımın  gül  gibi  şampiyonluğu çalınırken ,  ‘emek hırsızlarına’  dönük,  aleni olarak ve böylesine net  hangi tepkileri verdiniz!

Bırakın onu,  bu sezona gelelim isterseniz! İstanbul Büyük Şehir  Belediye -Fenerbahçe maçında  Gökhan  Gönül ikinci  sarıdan kırmızı ile dışarı atılması gerekirken ,  atmayan hakemin  diğer takımlar  aleyhine yaptığı emek hırsızlığına neden bu kadar aleni tepki  koymadınız ? Ya  da Mersin’de  Fenerbahçeli   Bekir’in  maçın en kritik anında  bir  voleybolcu  gibi  gol  çizgisi  önünde kestiği  topa  karşın ,  gerek  Bekir’ e  gerekse maçın hakemine  ‘emek hırsızlığı’ yapmayın diyebildiniz mi ? Daha  düne kadar  rakiplerin emeklerini  defalarca çalan Fenerbahçeli Emre Belözoğlu için  bu kadar net ve açık bir  tepki ortaya koyabildiniz mi ?  

Sevgili Trabzonsporlular… Bunların  amacı ve gayesi başka ! Trabzonspor’un en büyük   silahı olan  ve takımı  tek başına ayakta tutan Burak Yılmaz kardeşimizi akılları sıra hakemlere  yem edecekler! Yetmediği  gibi kamu oyunda tartışılır bir hale getirip,   oyuncumuzu  psikolojik olarak  baskı altında tutarak  performansını  etkilemeye çalışacaklar!Bunlar tesadüf değildir ve olamaz.  Kesinlikle planlı ve bilinçli  bir tartışma konusu   yaratarak , elimizdeki en güçlü silahı da  etkisiz kılmayı hedeflemektedirler. Bakınız  bu  konu gündemde ne kadar çok kalırsa,  Burak Yılmaz bundan o kadar  çok  etkilenecektir.  

Onlar da  emellerine ulaşmış olacaklardır. Ahmet Ağaoğlu  gibi   rüzgara  göre  yelken açanlarında  fazla  gazına gelmeye gerek yok! Herkes kendine oynadığı  gibi   O da  aslında kendine oynuyor!  O,  önce geçmişte  yaptıklarını bir anlatsın topluma !  Dolmuşa  gelmeden  bu işi  soğutun ! Şiddetle ve süratle  soğutun hem de ! Konuşması gereken ve  son kez  bir açıklama yaparak  olayı örtbas  etmesi gereken Trabzonspor  yönetimidir. Vicdanlarında adalet  duygusundan her zaman yoksun kalmışların,  televizyon ekranlarında   akli selim ve hakkaniyetli  bir  biçimde  adil olmalarını da    hiçbir zaman beklemeyin.
Önceki ve Sonraki Yazılar