1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Adana'da Polise Hain Tuzak!
Adana'da Polise Hain Tuzak!

Adana'da Polise Hain Tuzak!

Adanada terör örgütü PKK yandaşlarınca polise yönelik hazırlanan hain tuzak tutmadı. Yol kenarına yerleştirilen tahrip gücü yüksek uzaktan kumandalı bomba, patlamadan etkisiz hale getirildi.

A+A-

  Adana Valiliği’nden yapılana açıklamaya göre, 14 Temmuz’da Diyarbakır’da yapılmak istenen ancak valilik tarafından izin verilmeyen ‘Öcalan’a Özgürlük’ mitinginin yasaklanmasını protesto etmek isteyen terör örgütü PKK/KCK yandaşları, Adana’nın merkez ilçesi Seyhan’da polise yönelik ‘bombalı tuzak’ hazırladı. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan polis memurlarına yönelik olarak Güney Kavşak Bulvarı üzerindeki metro istasyonu yakınına terör örgütü yandaşlarınca yerleştirilen tahrip gücü yüksek bombanın son anda fark edildiği kaydedildi. 15 Temmuz Pazar günü konserve tarzı kutunun içerisine el yapımı patlayıcı madde yerleştirip, piknik tüpü ile takviye ederek tahrip gücü arttırılan uzaktan kumandalı bomba, İl Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce etkisiz hale getirildi. 


Açıklamada, “Halkımızın güven ve huzur ortamını tehdit eden bölücü terör örgütü mensuplarının ve sempatizanlarının gerçekleştirmek istediği eylemlerinin önlenmesi ve bu tür organizasyonlar içerisinde bulunan örgüt mensuplarının yakalanmalarına yönelik çalışmalar hukuk kuralları çerçevesinde devam edecek” denildi. 


Bu arada terör örgütü yandaşları, hazırladıkları molotof kokteylleri ile de zırhlı polis araçlarına saldırmıştı. Molotof kokteylli saldırıda yaralanan olmamıştı. Olayın fail ya da faillerinin tespit edilmesi ve yakalanması için çok yönlü çalışma başlatıldı.