1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Adanaspor'dan şok Trabzonspor açıklaması!
Adanaspor'dan şok Trabzonspor açıklaması!

Adanaspor'dan şok Trabzonspor açıklaması!

Adanaspor'dan şok Trabzonspor açıklaması!

A+A-

Süper Lig'in 14. haftasında Trabzonspor'un Adanaspor'u 4-1 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından Adanaspor bugün resmi internet sitesinden sert bir açıklama yaptı.  Adanaspor, maçta hakem hataları nedeniyle yenildiklerini öne sürerek Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal'a da maç 4-1 iken defanstan oyuncu alıp forvete takviye yaptığı için eleştiride bulunuldu. Ayrıca Mustafa Yumlu için de "emek hırsızı futbolcu" ifadeleri kullanıldı.

 

İşte o açıklamada Trabzonspor'la ilgili bölüm;

 

Dün yaşananlar ise bize Süper Ligde hayat hakkı tanınmadığını açıkça ortaya koymuştur. Emek hırsızı bir futbolcunun kötü oyunculuk örneği hakemi aldatma çabası ancak fırsat bekleyen bir hakem tarafından kabul görebilirdi. Herkesin gördüğünü bir tek müsabaka hakemi farklı değerlendirmiştir. Bu durum insani hata olarak değerlendirilemez. Kasıt olmadıkça bu karar verilemez.

 

Bu noktada, müsabaka 4-1 iken iki defans oyuncusunu oyundan alıp yerlerine forvet oyuncularını oyuna alan ve müsabaka sonrasında pozisyonun penaltı olduğunu iddia eden Sayın Kazım Ersun Yanal’a da, olay anından Trabzon’dan ayrıldığımız ana kadar yöneticisinden taraftarına onurlu Trabzonspor’un onurlu destekçilerinin tamamının bu kararı kabul edilemez bulduklarını, bu şekilde galip gelmeyi arzu etmediklerini tarafımıza ilettiklerini bildirmek isteriz. Sayın Yanal benzer çok sayıda yorumu internet ortamında bulabilir. Hakem kararı ile eksik bırakılmış rakip karşısında 4-1’den sonra forvet oyuncularını oyuna alarak daha farklı bir skor hedefleyen Yanal emin olsun ki, Trabzonspor ve taraftarları kendisinden farklı olarak, hak edilmeyen başarıya itibar etmezler ve farklı skor kendisini olduğundan başarılı göstermeye yetmez.

 

Görüldüğü üzere, hemen her hafta takımımız aleyhine yapılan ve müsabakanın sonucuna etki eden hakem hataları, üzülerek belirtiyoruz ki izah edilebilir mahiyette değildir. Futbolun, oyuncuların yeşil alan üzerinde sergiledikleri emekleri karşılığında sonucun belirlendiği bir oyun olarak kalması gerekirken, bu hataların devam etmesi durumunda müsabaka sonuçlarını, lig sıralamasını ve hatta ligde kalacak takımları hakem hatalarının belirleyecek olması yönünde büyük bir endişe duyuyoruz. Şüphesiz ki, bu sıklıkta yapılan ve izahı mümkün olmayan hakem hataları kabul edilebilir de değildir. Sorunun kaynağını bulma ve giderilmesi hususunda yetkili, görevli ve sorumlu olan Kurul ve kişileri yukarıda belirtilen kararları, eğer bugüne kadar gözlerinden kaçmış ise, şimdi tek tek izlemelerini ve değerlendirmelerini talep ediyoruz.  Kendilerini bizim yerimize koyarak yapacakları tespiti kamuoyu önünde onlarla tartışmaya hazırız.

 

Buna cesaretleri yoksa derhal görevi bırakmalı ve Türk Futboluna zarar vermeye son vermelidirler. Belirtmek isteriz ki, Türk Futbolcundaki kan kaybının son dönemdeki en büyük sebebi hakem atamaları ve akıl dışı hakem hatalarıdır. Kamuoyu, taraftarı oldukları Kulübün lehine veya aleyhine olması önemli olmaksızın bu tür hakem kararları ve hakemlerin müsabakanın neticesini belirleme noktasında oyuncuların önüne geçmesi neticesi Futbola olan ilgilerini hızla kaybetmektedir.Kendilerine, gelinen noktada o makamları işgal etmeye devam etmelerinin onurlu kişilere yakışan bir tavır olmayacağını hatırlatmak isteriz.

 

Kimseye borcu olmadan, onuru ve alın teri ile yarışarak Süper Ligde yarışma hakkı kazanan Adanaspor’un bu hakkını  elinden almaya çalışanlar bilsinler ki, hem sahadaki onurlu, temiz mücadelemiz hem de kendileri ile mücadelemiz devam edecektir. Sebep olanlar hak ettikleri ile karşı karşıya kalana kadar mücadeleyi bırakmayacağız.