1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Adnan Günnar’ın rakipleri çoğalıyor!
Adnan Günnar’ın rakipleri çoğalıyor!

Adnan Günnar’ın rakipleri çoğalıyor!

Kimlerin adı İl Başkanlığına geçiyor…

A+A-

Trabzon Ak Parti’de teşkilat içi çekişme ve mücadele devam ediyor.

Teşkilat mensupları ilçe kongrelerine kendini kilitlerken İl Başkanlığı ile ilgili olarak ilginç isimlerin adları ortaya çıkıyor.

Mevcut il Başkanı Adnan Günnar’ın Belediye yönetimi ile arasının istenilen düzeyde olmadığı yönündeki genel kanaatler parti içi kulislerde yoğunluk kazanırken, Günnar’a karşı ciddi toparlayıcı bir adayın bulunması ile ilgili olarak da yoğun kulis faaliyetleri devam ediyor.

GÜNNAR’IN RAKİPLERİ KİM OLABİLİR…?

Ak Parti’de Adnan Günnar’ın rakibi olabilecek isimler kulislerde seslendirilmeye başlandı. Bu isimlerin başında Ayşe Sula Köseoğlu geliyor. Önümüzdeki genel seçimlerde Ak Parti’nin anayasa değişikliği ile siyasete girecek başörtülü kadınların önündeki engelin kalkabileceğinden hareketle Köseoğlu, Trabzon’un ilk bayan il başkanı olarak vitrine çıkmayı amaçlıyor. Köseoğlu, bu nedenle potansiyel il başkan adayı


Nusret Yılmaz ile Faruk Kanca’nın da adı, il başkan adaylığı için geçmeye başlarken Niyazi Sürmen ile Yılmaz Büyükaydın’ın da adı il başkanlığı için anılmaya başlandı.

Asım Aykan’ın da adı uzak bir ihtimalle telaffuz ediliyor.

 

KİLİT ROLDE GÜMRÜKÇÜOĞLU

Trabzon il başkanlığı seçimlerinde Belediye Başkanı ve Belediye ekibinin önemli bir rol üstleneceği kesin. Bunun için Belediye Başkanı ve ekibi henüz aday isimleri konusunda kendisini bağlayacak bir tavır içerisinde olmuyor. Ancak Belediye başkanının son anda bir hamle ile ortak listenin oluşturulacağı bir il başkanlığı listesinde partinin kanaat önderi niteliğinde bir “Abi’yi” il başkanlığı için önerebileceği belirtiliyor…