1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. Ağabeyler yoktu Trabzon coştu!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Ağabeyler yoktu Trabzon coştu!

A+A-

Trabzonspor dokuz eksikle gittiği Bursaspor deplasmanında  ilk yarı müthiş işler üretti. Hiç birimizin  güven duymadığı oyuncu gurubu, çok akıllı ve çok doğru işler yaptı. Öyle ki Bursa'nın şans faktörü ile bulduğu tek golün dışında ilk devre çok net  bir pozisyonu yoktu. Buna karşın  konuk Bordo Mavililer, buldukları üç golün yanı sıra, iki pozisyondan yararlanamadı ve iki topu da direkten  döndü. Yani öyle bir oynadı ki  Karadeniz Fırtınası, eğer  şans yüzde elli  yanında olsaydı,  ilk devreyi  5 veya 6-1 önde bitirecekti. Çalımbay'ın öğrencileri  orta sahayı iyi kapatırken,  kısa ve çabuk paslar yaparak, doğru ve üretken bir futbol sergiledi. Yana değil dikine oynadı. Kendilerinden emin ve çok gayretli bir futbolcu  topluluğu,  çok da iyi yardımlaşarak, doğru paslar ve vuruşlar ile ilk devre rahat bir skora ulaştı. Diyebilirim ki,  hiç beğenmediğim  Bero'dan tutun da, ligin ikinci yarısında kayıplara karışan Pareira'ya ve  Olcay'a kadar  hepsi  görevini eksiksiz  yaptı.

Maçın ikinci devresi ise  ilk yarının aksine  düşük tempoda geçti. İkinci yarı  Bursaspor yaptığı değişiklikler ile kalabalık bir orta alan oluşturup, Trabzonspor'un oyununu bozdu. Bununla birlikte Bordo Mavililerde  ilk yarıda elde edilen 3 gollü sonuca güvenerek, daha düşük tempoda ve daha sağlam oynayarak,  bir anlamda oyunu rölantiye aldı. Bursaspor bu yarıda topla daha çok oynayan taraf gibi gözükse de, bu durum Trabzonspor'un tempoyu bilerek ve isteyerek düşürmesinden kaynaklandı. Ev sahibi takım, bu yarıda da sadece bir kez Batalla ile pozisyon bulurken, Karadeniz ekibi  rölanti haliyle;  biri kaçırılan penaltı olmak üzere iki net fırsattan yararlanamadı.

Bursa deplasmanında  Trabzonspor,   istediği gibi bir müsabaka  performansı ortaya koydu. Doksan dakikada verdiği iki pozisyon,  ama bulduğu  6-7 pozisyon ve direkten dönen iki top! Güzel bir oyun, güzel bir sonuç. Özetle; ağabeyler yoktu, Trabzon coştu! Bence bu cümlenin arkası yönetim tarafından  derinlemesine incelenmeli!

Önceki ve Sonraki Yazılar