1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ağzına Sağlık Kaymakam Bey
Ağzına Sağlık Kaymakam Bey

Ağzına Sağlık Kaymakam Bey

Adı Kadir Güntepe…

A+A-

 Adı Kadir Güntepe… O bir Kaymakam. Şırnak ili Beytüşşebap  ilçesinde görev yapıyor. PKK’lı kalleşlerin  ilçede bir çok  lojmana saldırdığını ifade eden Kaymakam Güntepe,  Twıttır hesabından yaptığı paylaşımlarla Türkiye’nin gündemine oturdu. Cesur yürekli kaymakam Kadir Güntepe,

"İyi dinleyin! Ne kadar yakarsanız yakın ne kadar yıkarsanız yıkın ne kadar sıkarsanız sıkın böldürmeyeceğiz" dedi.

Twitter hesabından açıklamalar yapan ve fotoğraflar paylaşan Kadir Güntepe şunları yazdı:

"İlçemizde 25.9.2015 tarihinde 400'e yakın terörist unsurla tamamen ilçeyi ele geçirme amacına yönelik 6 saat süren bir saldırı gerçekleşti. Bu kalleş saldırısı sonucu hala ‘barış istiyoruz', ‘insan hakları istiyoruz', ‘siviller katlediliyor' naraları atanlara bir çift sözüm var. Bu mu sizin barışınız! Bu mu insan hakları! Evime atılan bomba! Amaç ne! Hedef ne! Ya canım kızım burada olsaydı! Bu mu adaletiniz! Odama atılan zırh delici keskin nişancı ve kalleş mermileri tam 22 tane! Sivilleri kim katlediyor! Bu mu kardeşlik! Sayın hakimlerimizin evi! Keskin nişancı mermilerinin işi ne! Suçları ne! Sivilleri kim öldürüyor! İşte sizin barışınız! İşte sizin kardeşliğiniz! Evlere ve lojmanıma atılan yüzlerce roketler, binlerce mermiler! Bombaladığınız evimi çocuklara açtım! Sizin gibi yapmayacaklar! Unutmayın! Bu mücadele iman ordusu TSK ve emniyetin, küfür ordusu PKK'yla hak-batıl mücadelesidir! Böldürmeyeceğiz! İyi dinleyin! Ne kadar yakarsanız yakın ne kadar yıkarsanız yıkın ne kadar sıkarsanız sıkın böldürmeyeceğiz ulan" ifadelerini kullandı.

‘VEKİL BOZUNTUSU’

Kaymakam Güntepe ile HDP milletvekili Ferhat Encü arasında da tartışma yaşandı. Encü,

 "Kaymakam efendi! Kendi pisliğinizi bu karelerle örtemezsin. 4 sivilin hesabını vereceksin. Yargılanacaksın!" dedi.

Kaymakam Güntepe ise

"Bana bak vekil bozuntusu. Allah'tan başka kimseden korkum olsaydı,  bunları yayınlamazdım. O bombaların hesabını vereceksiniz" dedi.