1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. AHİR ZAMAN FİTNECİLERİ …
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

AHİR ZAMAN FİTNECİLERİ …

A+A-
Öncelikli olarak sizleri böyle bir konuyla muhatap ettiğim için hepinizden özür dilerim sevgili okurlarım. Konuyu fazla uzatmayacağım. Lakin bilmenizde fayda var diye düşündüğümden kısaca yazmak durumundayım.
Son günlerde herkese sataşmakla meşgul bir iftira makinesinin iftiralarına maruz kalıyoruz. Ona  sadece şunu söylüyorum: ‘Allah’ın huzurunda hesabı göreceğiz. Seni dolduran ve kullanan   ahir zaman fitnesine  uyarak bak ki şu şehirde bir tane adamın kalmış mı ? Etrafındaki sünepeler sayesinde toplumda nasıl dışlanmış bir  haldesin ?
Bizlere çamur atan   mahlukat, bir benzer iftirayı   1990’ lı yıllarda   nam_ı meşhur tabut Ali’ye yapmıştı. Sevgili Ali Yılmaz haddini bildirmiş ve  onu sus pus etmişti! Zaten o her dönem  köyün delisi misali  birilerine iftira edip gündem olmak ve bu sayede  pirim yapma gayretinin sürekli içinde olmuştur.  Asıl perde arkasında el ele vermiş olan    ahir zaman fitnecilerinin  olduğunu bilmenizi isterim. Onların zorunun ise sadece şahsımla alakalı  kıskançlık, beslendikleri yerlerdeki büyük fitnecileri koruma duygusu  olduğunu biliyorum.  Ama perde arkasında olanların hangi kurumları dolandırdıklarını, hangi kurumlara borç  taktıklarını , ekmek yedikleri yeri nasıl sövüşlediklerini, kendilerini kimlere sattıklarını, bilmeyen yok bu şehirde.Eğer konuşmam gereken son nokta gelirse ben onlar gibi ahir zaman fitneciliği yapmam ! Sevgili Hüsnü Hayali, sevgili Hikmet Öksüzoğlu, Kanal Mavi tv ‘nin eski sahibi sayın İsmail Balcı, üniversitemizin eski rektörü sevgili İbrahim Özen ve Özge denilen sevgili kardeşim, menajer Fali Ramadani(Panteliç’in menajeri) , Trabzonspor’un Fransa temsilcisi sayın Burhan Sevik, Song’un menajeri Buruno gibi isimleri hem sesleriyle ortaya koyarım, hem de bazılarını evraklarıyla delil olarak sunarım ! Trabzon belediye Başkanı sayın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu ise söylememe  gerek yoktur herhalde!    
Asıl bunların tümünü parmağında oynatıp maşa gibi kullanan  ahir zamanın baş fitnecisi vardır birde ! Baş fitneciye biz mesajlar atmışız da onları saklıyormuş!  Saklamayan namert oğlu namerttir! Ben kime ne mesajlar attığımı ve ne amaçla bunu yaptığımı çok iyi biliyorum da ; fakat kullanılan maşalar bilmiyor ki ; ben ona attığım tüm mesajları Alanzinho’nun transferinden bir kaç gün sonra, o gün çalıştığım Trabzon Tv ve   proğram yaptığım Kadırga tv ’lerin her ikisinde de kamuoyuyla iki kez paylaştım! ‘Trabzonspor yöneticisine attığım mesajları okuyorum’ diyerek ekrandan okudum. Ahir zaman fitnecileri asıl o mesajların baş fitneciden kaynaklandığını bilmezler. Bilseler de toplumla paylaşmazlar. Ben anlatayım : Sadri Şener yönetimi göreve geldiğinde o gün yönetiminde yer alan ahir zamanın baş fitnecisi beni işyerine çağırdı. Sohbet esnasında ve sonradan bir kez de telefonla aynen şu ifadeleri kullandı şahsıma: ‘ Sen en iyi en temiz Trabzonsporlulardansın! Aynı zamanda bilgilisin ve Avrupa futbolunu da iyi bilirsin. Bizim zamanımız olmayabilir, her şeye yetişemeyebiliriz.  Lütfen gördüğün duyduğun her futbolcuyu bana mesaj at. Telefon açmana gerek yok . İşlerimiz yoğun telefona bakamayabilirim. Sen mesaj at ben boş kaldığımda incelerim!...   


Biz de iyi niyetimizle, gizli kahraman olacağız hesabıyla, Trabzonspor’umuz için Türkiye ligi gibi bildiğim tanıdığım liglerden oyuncu isimleri önerdim haysiyet yoksunu fitneciye ! Bana zaman zaman; ‘ bu pahalı’ filan gibi laflar ettiğinde ‘ hayır onun kalitesine göre bu para az bile ‘ gibi yorumlar da yaptım! Ben onun attığı mesajları saklamadım. Çünkü iyi niyetliydim. Ama şerefsizin böylesi bir kahpelik içinde olacağını bilemezdim. Ne zaman fark ettim, zaten ondan sonra da bir daha isim önermedim. Kendisi ısrarcı olsa da önermedim. Bu güzide kulüp sayesinde iflastan trilyonlara ulaşanların, şahsıma tezgahladıkları oyun  benle sınırlı değildi elbet! Lemi Çelik’e de iftira , Hami Mandıralı’ya’da  benzer iftiralarda bulundular!
İşte o haysiyet yoksunu ahir zamanın baş fitnecisi ; küçük fitnecileri olayları  farklı anlatarak kullanmayı becermiş! Nasıl becermesin ki ! Çünkü Trabzonspor’dan kazandıklarının kılıyla,   bu tür kişiliksizleri el altından bizzati  kendisi besliyor. İnsanda edep olur, haysiyet olur! İnsan önce bir araştırır ki önerilen futbolcuların kaç tanesi Halil Şanlı’nın uzak veya yakından tanıdığı menajere aittir. İnsan  der ki acaba bu adam 20 yıllık meslek hayatında Trabzonspor’dan bir forma dahi hediye almış mıdır ? Ama sanırım bu fitneci ve soyguncular   herkesi kendileri gibi gördüler!

Bu fitnecilerin asıl korkusu gerçekleri söyleyen Halil Şanlı ve onun gibi bir iki cesur yüreği karalayarak itibarsız kılmaktır. Ödleri kopuyor ! Yakalandıkları noktalardan   onları kamuoyuna   afişe edeceğimizden , yürekleri gidiyor ! Fakat onlara son söz olarak diyorum ki ; iftira değil , elinizde belge varsa açıklayın. Açıklamazsanız namertsiniz. Ve sizlerle üç- dört kişi olan sizlerle yüce Allah’ın huzurunda hesaplaşacağız. Akşama eve gittiğinizde annenizin gözünün içine iyi bakın !!!
Önceki ve Sonraki Yazılar