AK Parti Anketi!

AK Parti Anketi!

Ankette Keskin Öne Çıkıyor...

A+A-

Ak parti yerel seçimlere giderken belde , ilçe ve illerde anket yaptırdı. Partiye desteğin başkanlardan  daha yüksek çıktığı anket doğrultusunda yeniden yol haritası hazırlanacak. Ak parti seçime yönelik operasyonlarına öncelikli olarak büyükşehir belediye yasası kapsamında büyükşehir statüsü kazanacak illerden başlayacak. 81 ilde belediye başkanlarının performanslarını ölçen Ak parti’nin , şahsi oyu parti oy oranının çok fazla altında olan başkanları değiştirmesi bekleniyor.  

      


  Yerel seçimlerin 2014 yerine 27 Ekim 2013 tarihinde yapılması için MHP ile anlaşan Ak parti , aday belirleme çalışmalarına da bir yıl öncesinden başladı. 81 ilde 350 bin kişinin katıldığı bir anketle belediye başkanlarının performansını ölçen Ak parti yönetimi , çıkan sonuçlara göre adayları belirleyecek.

       


Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla yapılan anket sonuçlarına ilişkin analiz raporu önümüzdeki günlerde tamamlanacak.

      


   

Ak parti’nin yaptırdığı ankette , Ak parti’nin oyu ile belediye başkanlarına verilen destek ayrı ayrı soruldu. Büyükşehirler dahil Türkiye genelindeki belediyelerin tümünde Ak parti’nin oyunun belediye başkanlarının üstünde olduğu görüldü. Ak parti’nin oylarının yüzde 78’leri bulduğu bazı il ve ilçelerde belediye başkanlarına verilen yüzde 40’ların altına indiği görüldü. Bu sonuçlar parti kurmayları tarafından ‘Parti ile belediye başkanı oyları arasında büyük fark olan yerlerde ciddi sorun var demektir.Buralarda adayların değiştirilmesi gerekiyor.’ olarak değerlendirildi. Belediye başkanı Ak parti’den olan illerde mevcutlarla mı yoksa yeni adaylarla mı devam edileceğine karar verilip yeni stratejiler belirlenecek.ARSİN’DE NE OLUR ?

 Trabzon’un büyükşehir olmasıyla birlikte ve Ak parti’nin çalışmasına göre Arsin’de yeni adaylar öne çıkabilir. İsmi zikredilenlerden şu an en fazla ön plana çıkan İstanbul Bakkallar Odası Başkanı ve Arsin Dernekler Federasyonu başkanı İsmail KESKİN gözüküyor. Geçtiğimiz aylarda Arsinhaber.com ’un yapmış olduğu ankette birinci çıkan KESKİN Arsin’le yakından ilgileniyor. İsmail KESKİN  İstanbul’daki çalışmaları ile dikkat çekiyor. İktidar kanadıyla yakın temasta olduğu gözlenen KESKİN’in sahaya ne zaman çıkacağı merakla bekleniyor.