1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Ak Parti Dernekpazarı’nda Seçim Startını Verdi
Ak Parti Dernekpazarı’nda Seçim Startını Verdi

Ak Parti Dernekpazarı’nda Seçim Startını Verdi

Yerel seçimler yaklaşırken Ak Parti Dernekpazarı’nda güçlü bir şekilde seçim startını vererek ilçedeki ağırlığını hissettirmeye başladı.

A+A-

Trabzon Belediye Başkanı ve AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yine kendisi gibi doktor olan Dernekpazarı belediye başkan adayı Mehmet Aşık ve İlçe Başkanı Zeki Avni Usta, İlçe teşkilatı ve Belediye Meclis üyesi adayları ile birlikte Dernekpazarı’nı dolaşarak destek istedi.

Yerel seçimler yaklaşırken Ak Parti Dernekpazarı’nda güçlü bir şekilde seçim startını vererek ilçedeki ağırlığını hissettirmeye başladı.

Trabzon Belediye Başkanı ve Ak Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yine kendisi gibi doktor olan Dernekpazarı belediye başkan adayı Mehmet Aşık, İlçe Başkanı Zeki A. Usta, İlçe koordinatörü Çoşkun Şahin, İl Başkan Başkan yardımcıları ile birlikte Dernekpazarı’nı dolaşarak destek istedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ‘nun katılımıyla Dernekpazarı Ak Parti İlçe Başkanlığında düzenlenen bir programla seçim çalışmalarını coşkulu bir şekilde başlattı.

Ak Parti İlçe Başkanlığının tertiplediği toplantıda açılış konuşmasını Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Avni USTA yaptı. Usta konuşmasında” Kısa zaman zarfında ilçemizi üç defa ziyaret eden büyük Şehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. İlçe teşkilatı olarak erel seçimlere hazırız. Ev ev ezip projelerimizi ve başkanımızı tanııtacağız. Geçen seçimlerdeki %80 oyumuzu muhafaza ederek bir rekora daha imza atarak seçimi alacağız. İlçe Başkanlığına atanmama oğun destek veren veren teşkilatımıza ve halkımıza teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.

Ardından Bir konuşma yapan Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Aşık yoğun ilgiye teşekkür ederek : ” Büyük Şehirle Beraber bütünleşerek iktidarın gücünü de yüksek oy oranıyla arkamıza alarak Dernekpazarımızı yeniden imar edecek ve çağdaş şehirler seviyesine yükselteceğiz. İlçedeki herkesin oyuna talibiz ve herkesin hizmetkarı olacağız. Hep birlikte Dernekpazarımızı daha ileri götürme gayreti içerisinde olacağız. Partili partisiz hiçbir ayırım yapmadan herkesi kucaklayacarak partimizin eşit hizmet siyasetini ilçemizde en iyi şekilde uygulayacağız.”dedi.

Ardından bir konuşma yapan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ” Bizler Başkan Adayımızla birlikte Dernekpazarı’nın hizmetkarı olacağız. Büyük şehir Belediyesinin ilgi alanına giren su, kanalizasyon,mezarlık, ulaşım itfaiye gibi hizmetleri bir plan çerçevesinde ilçemize en iyi şekilde sunacağız.

“Atay Aktuğ döneminde Trabzon’umuz büyükşehir oluyordu. O dönemde sayın Aktuğ Samsun, Erzurum büyükşehir olurken, kendisinin SHP’den istifaya edip CHP’ye geçmesinden ötürü Trabzon büyükşehir belediyesinden çıkarılmıştır. Bu hepimizi üzmüştür. 20 yıldır bu aşk ile ulaşmayı arzu ettik. 2011 genel seçimlerindeTrabzon Meydanında, bir Türkiye, Karadeniz, Trabzon sevdalısı olan Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan “Trabzon büyükşehir olacak” talimatı vermiştir. Yasayı hazırlayanlara Trabzon’un büyükşehir olacak şekilde bu yasayı düzenleyin diye yasayı esas almıştır. Muhalefet partileri ne yapmıştır. Trabzon’un büyükşehir olmasına karşı çıkmıştır. Sonra bütün ilçeleriyle, yani Dernekpazarı ilçemizi dışarıda tutacak şekilde büyükşehir olmayı istemişlerdir. Büyükşehir’e karşı çıkanlar, Dernekpazar’ımızı dışarıda tutacak Büyükşehiri isteyenler sizlerden hangi yüzle oy isteyecek. Bu nedenle Şehrimizin böylesi hamisi, hizmetçisi, hizmetkarlığında çalışan Başbakanımızı desteklemek boynumuzun borcudur. Özel idarenin araçlarının yanı sıra 5 yılda Trabzon’a kazandırdığımız 25 trilyonluk araç parkımızDernekpazarı’mızın emrinde olacak. Az ya da çok hizmeti herkese götürmek için gecemizi gündüzümüze katacağız. Her şey daha güzel olacak ve iyiki büyükşehir olmuşuz denilecek. Hayvancılık ve ormancılıkta aynı çalışmalar sürecek hiçbir engellemesi olmayacaktır. Büyükşehir belediyesi sizin hiç bir arazinizde sizin bir bina, hayvan barınağı yapılmasını engellemeyecektir. Sizin için bedava proje sunacaktır ve imarınızın her zaman önünü açacaktır. Hiç kimsenin 1 kuruş farklı vergisi olmayacaktır. Öğrenmek isteyen muhalefet partisi varsa buyursun resmi gazeteden açsın okusun. Ana muhalefet partisinin büyükşehir adayı olan milletvekili ekstra vergiler gelecek diyor. Böyle bir şey yok. Hakka hizmet halka hizmettir anlayışı ile hareket eden Recep Tayyip Erdoğan başbakanımız ve onun arkadaşları sizin hizmetkarı olmasını takdir edecek olanlar sizlersiniz.Dernekpazarı’nda aday olan Mehmet Aşık’a, mesleki çalışmalarını da bilen, ailesini de tanıyan biri olarak kefilim.” dedi.