1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. AK Parti Gençlik Kolları Trabzon İl Başkanı Karaoğlu!
AK Parti Gençlik Kolları Trabzon İl Başkanı  Karaoğlu!

AK Parti Gençlik Kolları Trabzon İl Başkanı Karaoğlu!

Milletvekili seçilme yaşını 18’e çekilmesi...

A+A-

AK Parti Gençlik Kolları Trabzon İl Başkanı Mehmet Karaoğlu, Başbakanımızın milletvekili seçilme yaşını 18’e çekmek için çalışma başlatılacağını açıklaması gençlere verdiği değerin ve güvenin en büyük göstergesi olduğunu söyledi.“Ak Parti Gençliğe Büyük Önem Veriyor”

AK Parti Gençlik Kolları Trabzon İl Başkanı Mehmet Karaoğlu, Başbakanımızın milletvekili seçilme yaşını 18’e çekmek için çalışma başlatılacağını açıklaması gençlere verdiği değerin ve güvenin en büyük göstergesi olduğunu söyledi.

“BU KARAR BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN GENÇLERE OLAN GÜVENİNİN BİR GÖSTERGESİDİR”

AK Parti Genel Başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekili seçilme yaşını 18’e çekmek için çalışma başlatılacağını açıklaması gençleri heyecanlandırdı. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan AK Parti Gençlik Kolları Trabzon İl Başkanı Mehmet Karaoğlu, Başbakanımızın milletvekili seçilme yaşını 18’e çekmek için çalışma başlatılacağını açıklaması gençlere verdiği değerin ve güvenin en büyük göstergesidir” dedi.  Bu düşüncenin gençlerin siyasete katılmasının önünün açılması için uygun bir  çağrı olduğu ifade eden Karaoğlu “  Başbakanımızın  biz gençlere verdiği önemi hepimiz biliyoruz. Harçların kaldırılması, öğrenci konseylerinin daha saygın bir biçimde değerlendirilmesi konusunda ciddi destekleri oldu. Bu da gençlere verdiği değerin ve güvenin en büyük göstergesidir. Türkiye'de son yıllarda eğitimli bir genç nüfus var. Bunların siyasete kazandırılması için önemli bir fırsat. Aynı zamanda yeni anayasa yapım sürecinde seçme ve seçilme hakkının geliştirilmesine ilişkin yeni bir adımdır” dedi.“TÜRKİYE İÇİN BİR KAZANIM OLUR”

Sorumluluklarıyla kendine güvenen geleceğe azimle bakan bir gençliğin yetişmesi açısından bu kararın çok önemli olduğunu düşündüklerini ifade eden Gençlik Kolları İl Başkanı Karaoğlu şunları söyledi: “ Bir insan 18 yaşını doldurduğu zaman cezai ehliyet çağına geliyor. Bunun aynı zamanda siyasi sorumluğu var.  18 yaşına gelmiş bir bireyin seçme hakkına güveniyorsanız, seçilme hakkına da sahip olması gayet doğaldır. 18 yaşında seçilmek gayet doğal bir haktır. Dolayısıyla gençlerimizin siyasete ilgi duyması Türkiye için bir kazanım olur. Başbakanımızın dediği gibi “Hayatta zor olanın seçilmek değil, seçmektir. İyiyle kötüyü ayırma kabiliyeti. Bu belirlediğin yaşla değil.  Akıl bali olma meselesi. İşin aslı budur.”