1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK Parti için çok ağır sözler!
AK Parti için çok ağır sözler!

AK Parti için çok ağır sözler!

'Terörü besleyen ve azgınlaştıran tek parti var. O da Ak Parti...'

A+A-

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasındaki polemikte yine üslup ve edep sınırları aşılmaya başlandı.


İsrail krizi nedeniyle kapışan liderler birbirlerine demediklerini bırakmıyor. Son sözler Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti için geldi:


"Terörü besleyen ve azgınlaştıran tek parti var. O da Ak Parti."

O ÜLKEDEN MADALYA ALDIN

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın "İsrail'in avukatlığını yapıyor" sözlerine de cevap verdi.


Erdoğan'a, "Avukat o ülkelerden madalya alan Erdoğan'dır. O madalyayı geri iade et" sözleriyle seslendi.

"TERÖRÜ BESLEYEN TEK PARTİ AK PARTİ"

Kılıçdaroğlu, Ak Parti Hükümeti'nin politikalarının da terörü beslediğini iddia etti:

"Ülkemizde terör var. Halkta, 'terörü Ak Parti önleyecek ama CHP buna engel oluyor' diye bir algı yerleştirmeye çalışıyorlar. Özellikle Muş'lu kardeşlerime söylüyorum; terörü önleme konusunda en sağlıklı gözlemlerde bulunan ve çözüm geldiği zaman kesintisiz destek vereceğini ilan eden tek parti CHP'dir.


Terörü besleyen ve azgınlaştıran tek parti var. O da Ak Parti. Şimdi geldiği süreçte kanla beslenmeye çalışıyor. Biz kendi ülkemizde barışı ve huzuru egemen kılmak istiyoruz"


BU HİZİPÇİLİK DEĞİL


Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'ye ve Erdoğan'a yüklendiği konuşmasını CHP'nin Parti Okulu'nun açılışında yaptı. Okulun açılışında ilk dersi partinin eski genel başkanı Altan Öymen verdi.

Açılışa eski Genel Başkan Deniz Baykal ve Murat Karayalçın da katıldı.


Konuşmasında CHP içinde parti içi rekabetin her zaman olacağını belirten Kılıçdaroğlu, "Bu hizipçilik değildir. Partinin iç dinamikleri, birbirini aşma çabaları her zaman olmalıdır. Partiye dinamizmi katan da bu temel ögedir. Bu temel ögeyi yaşatacağız. Bizden öncekileri tartışıyordu, biz de tartışacağız. Ruhumuzda Mustafa Kemal'in devrimci, dönüşümcü ruhu var" dedi.