1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK Parti Kızılcahamam kampı başladı
AK Parti Kızılcahamam kampı başladı

AK Parti Kızılcahamam kampı başladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çok önem verdiği ve kendisinin konuşmasıyla başlayan Kızılcahamam Kampında İl ve İlçe Başkanlıkları buluştu. Başbakan Erdoğan gündeme dair değerlendirmeler yaptığı konuşmasında siyasetin pasif zaman anlayışıyla yapılamayac

A+A-

 AK Parti Kızılcahamam kampı başladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partililere hitap ediyor.

Konuşmasından satırbaşları...

76 milyonun emanetini omuzlarımızda taşıyoruz. Üyelerimizle oy verenlerimizin tamamıyla istişare yapmamız mümkün değil. Ancak bunu temsil yoluyla gerçekleştirmek zorundayız.

Arkadaşlar altını çizerek söylüyorum siyaset pasif zaman anlayışıyla yapılmaz. Siyaset aktif zaman anlayışıyla yapılır. Aktif zamanını bu işe ayıramayanlar zaten siyaset yapmasınlar. Zaten işlerimi tamamıyle bitireyim akşam geçerken de parti teşkilatına uğrayayım dersek bu siyaset olmaz. Biz bunu farklı ele almalıyız. Bu işe ciddi manada zaman ayıracağız. Ve zaman ayıracak arkadaşlarla bu yola yürümeliyiz.

Yapmak istediklerimiz nedir. vatamn topraklarını en önde modern çağa çıkarmaktır. Yapmak istediğimiz Türkiye Cumhuriyeti'ni muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktır. Onun için aktif zaman anlayışıyla bu işi yapacağız. Ve 11 ay sonra yapacağımız seçimlerde de AK Parti alacağı oylarda silip süpürecek.

30 belediye bunları almamız gerekiyor. Ve bizim Türkiye'deki istikrar çizgimizin farklı esmesi lazım. Sevgili başkanlar bakınız bu fakir devlet geleneğimizi anlatırken çınar ağacı benzetmesini çok sık kullanır. Burada bu geniş katılımlı toplantıda çınar misalini sunmak isterim. Zira çınar ağacı hem Selçuklu devletinde Hem Osmanlı'da hem Türkiye Cumhuriyeti'nde geçmişin bugünün ve istikbali anlatmak için kullanılmıştır.

Öncelike kökleri derinlerde olan çınardır. Kökü derinde olmayanın gövdesi yere yakın olur. Kökü derin olmayan savrulur gider, uzun yaşayamaz. Biz çınar gibi besinimizi, gıdamızı özümüzü köklerimizden alacağız.

Çınarın kökleri tarih ise gövdesi bugün dalları ve yaprakları ise yarındır. Gövdeyi köklerden aldığımız gıda ile dallardan alacağımız umut ile ayakta tutacağız.

Her birinizin görevi çok ama çok önemli. İlçenin nüfusu az olabilir. Uzak olabilir ücra olabilir. Ama farketmez. Her bir dal her bir yaprak gövdenin devamı için önemlidir. Nerede nefes alıp verebilen bir insan varsa sizin onun farkında olmanız daha da önemlisi onun sizin farkınızda olması gerekiyor.

Siz kapılarınızı kapattığınız anda oraya ışık girmez. AK Parti'nin Genel Başkanı, yardımcıları, bakanları, milletvekilleri ne kadar sorumluluk taşıyorsa il başkanımız, belde başkanımız, sandık başkanlarımız o kadar sorumluluk taşır.

Bizim her kadememiz koltuk sahibi olmak için değil hizmet için bu makamdadır. Tek gayemiz millete hizmettir. Öyleyse 24 saatimizi sadece ve sadece millete hizmetle geçireceğiz. Hiçbir mazeret tanımıyoruz. Hiçbir engel tanımıyoruz. Mazereti olan bahanesi olan engeller karşısında korkan yılan ve yorulan hiç tereddüt etmeden yolu açmalı ve kanalları açık tutmalıdır. Boşa geçirecek tek bir saniyemiz yoktur.

Gece başını yastığa koyduğunda bugün vatanım ve milletim için ne yaptım diye herkes kendini gözden geçirmelidir. Bakınız AK Parti siyaseti millete hizmetin bir aracı olarak görürken rakiplerimiz siyaseti makam elde etme çıkar elde etme olarak görüyor.

AK parti siyaseti hizmet yoluyla yaparken rakimlerimiz sembollerle sözlerle yapma yolunu seçiyor. Halkımız on yıllar boyunca devam eden gerilim ve slogan siyasetinden bugün de hazzetmiyor. Halkımız siyasetten bölücü bir dil değil birleştirici bütünleştirici bir dil bekliyor.

Kırıcı kaba bir dil değil, gönüller yapıcı gönülleri fethedici bir dil bekliyor. Bu AK Parti'nin bir yanağına vurana diğerini de çevireceği anlamına gelmez. Bu tepkisiz kalacağımız iftiraları yutacağımız anlamına da gelmez. Ancak tahrik dilinin tuzağına düşmeyeceğiz. Aldatan olmayacağız, aldanan da olmayacağız.

Siyasi partilerin üst yönetimiyle oy verenleri ayrı tutacak ve ayrı değerlendireceğiz. Su damlaya damlaya mermeri nasıl işliyorsa nasıl deliyorsa bizler de sabırla anlatamaya devam edeceğiz. Diğer siyasi partiler ayrımcılıktan medet umdular. Bu milletin arasında nifak sokulamadı Allah'a hamdolsun. Bütün gayretlere rağmen biz birleştirmek bütünleştirmek için sabırla tevazuyla vaziyetimizi yerine getireceğiz.

Türkiye için artık son derece kritik bir evredeyiz. 2014 yılı kritik sonuçların alınacağı bir yıl olacak. ilk olarak Mart ayında mahalli seçimler, yıl ortasında Cumhurbaşkanlığı seçimi ve anayasa için halk oylaması da gündeme gelecek. En kritik seçimlere hazırlanıyoruz. 3 Kasımdan beri yapılan seçimler bugünü temeli ilgilendiren seçimlerdi. O seçimlerde zaferlerimizle temeli sağlamlaştırdık. Demokrasinin hukukunu sarsılmas şekilde kuvvet kazanmasını temin ettik. Artık istikbale yoğunlaşacağız.