1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. AK Parti Trabzon Danışma Meclisi Toplantısı
AK Parti Trabzon Danışma Meclisi Toplantısı

AK Parti Trabzon Danışma Meclisi Toplantısı

Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, "Kişileri ve olayları konuşanlara, projesi, fikirleri olmayanlara Türk siyasi hayatında bundan sonra yer olmayacak" dedi.

A+A-

Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, "Kişileri ve olayları konuşanlara, projesi, fikirleri olmayanlara Türk siyasi hayatında bundan sonra yer olmayacak" dedi.

Özak, AK Parti İl Başkanlığı'nca Trabzon'daki bir otelin salonunda düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısında yaptığı konuşmada, kentte seçim sürecinde CHP'nin tutumunu eleştirerek, şöyle devam etti:

"Memleketi 50 yıl idare etmişsin. Bir gazete çıkardılar. 1950'ye kadar CHP'nin yaptıklarını yazıyorlar. 1950'den sonra neredesin? Sen bu milletin partisi değil misin? Atatürk'ten aldığın hızla geldin bir yere kadar, ondan sonra 1946'da reyler çöplere atıldı, Demokrat Parti'nin önünü kestin, sonra 1960'ta ihtilal yaptırdın, rahmetli Menderes'i, Hasan Polatkan'ı, Fatin Rüştü Zorlu'yu maalesef katlettiniz. Hayatta hiç demokrat olmadınız. Bu anlayışla gelmişsin Türkiye'yi yönetmeye. "

Kişileri ve olayları konuşanlara, projesi, fikirleri olmayanlara Türk siyasi hayatında bundan sonra yer olmayacağını vurgulayan Özak, şunları söyledi:

"Halka rağmen anlayışı artık aklını başına toplamalıdır. Biz istiyoruz ki rakiplerimiz muhalefette güçlü olsun. Derli toplu olsun. 6 ayda bir genel kurul, büyük kongre yapmasın. Gelsin bize fikir versin, fikir üretsin. Sivil anayasayı beraber yapalım. 1921'de, 1924'te bu ülkede dedelerimiz Atatürk ile beraber sivil anayasayı yaptılar. Yazık değil mi bu insanlara 85 yıldır sivil anayasa yapamıyoruz. "

Seçimsiz bir Türkiye'nin olmayacağını vurgulayarak teşkilatların seçim çalışmalarını sürdürmelerini isteyen Özak, "Çünkü Türkiye'de demokrasi var. Allah Türkiye'ye demokrasiyi getirenlere, bu uğurda şehit olanlara, bu uğurda mücadele eden, dimdik duranlara yol açıklığı versin. Aramızdan ayrılanları da minnetle, rahmetle anıyorum" diye konuştu.

Toplantıya, AK Parti Trabzon milletvekilleri Erdoğan Bayraktar, Aydın Bıyıklıoğlu ve Safiye Seymenoğlu ile AK Parti İl Başkanı Adnan Günnar, milletvekili adayları ve partililer katıldı.