1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Akyazı ile ilgili eksiklikleri sıraladı
AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Akyazı ile ilgili eksiklikleri sıraladı

AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Akyazı ile ilgili eksiklikleri sıraladı

AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Akyazı ile ilgili eksiklikleri sıraladı

A+A-

Trabzonspor’un yeni yuvası olan Medical Park Arena Stadyumu’nda dün oynanan ve Trabzonspor’un farklı kazandığı Gaziantep maçının coşkusu devam ederken, AK Parti Trabzon İl Başkan yardımcısı Uğur Aydın, maç öncesinde ve sonrasında gördüğü eksikleri madde madde sıralayarak yetkilileri göreve davet etti. Muhalefetin sessiz kaldığı bir ortamda Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Uğur Aydın’ın eksikleri tespit ederek sıralaması gerek taraftar gerekse kamuoyu tarafından takdirle karşılandı.

 

Ak Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Uğur Aydın dün sosyal medya hesabından Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Arena’da oynanan Trabzonspor Gaziantepspor karşılaşması öncesi ve sonrasında gördüğü aksaklıkları bir bir sıralayarak ilgililerin dikkatini çekti. Yenilginin verdiği coşkuyla bu eksiklikleri kimse görmezken belki bir dahaki maçta yaşanacak birçok olumsuzluğa engel olacak bu uyarıları kamuoyunda büyük destek gördü. İşte Aydın’ın o açıklamaları.

 

"Bugün Akyazıda gördüğüm yanlışları duyurmak bir vatandaşlık görevimdir."

 

1. Stada araçla sahil yolundan giderken trafik polislerinin beşirli kavşağı akyazı yol ayrımını anlamsız yere kapatıp yol vermezken iç yoldan gelenlerin o yolu kullanabilmesi; birbirinden habersiz uygulama yapan trafik ekipleri...

 

2. Otopark için yeterliyi bırakın hemen hemen hiç olmayan yönlendirme tabelaları...

 

3. Bugün o statta maç olacağı günler öncesinden belli olduğu halde stata giden yol üzerinde gerek kaldırımlarda ve gerekse yol üzerinde bırakılmış moloz, toprak yığınları ve demir parçaları temizlemek çok mu zordu.

 

4. Stat içinde doğu tribününde maçı seyrettim, devre arasında namaz kılmak için mescit aradım, yönlendirme tabelalarını Allah aşkına bir kontrol edin, onlarla mescite ulaşılabilmek mümkün değil. Ayrıca o kadar büyük statda 30 kişilik bir mescit mi yapılır, yer mi yoktu? Avni Akerden bu konuda bir değişiklik yok, insanlar ibadetini yine kartonların üzerinde, dışarda yapmak zorunda kaldı.

 

5. Köfte, çay satan büfelerde yetersiz eleman çalıştırılıyor, 150 kuruşluk suyu 1 tl ye, çayı 1,5 tl ye satacaksın ve hemde bu işi 1-2 kişiyle yapacaksın. Biraz saygı...

 

6. Maç sonu çıkışta polislerin barikat olarak kullandığı demir parmaklıklar yerde yatmış halde duruyor, inşallah bir kaza çıkmamıştır. Yine çıkış ta merdivenlerin beşirli tarafında park eden araçların yüzünden insanlar yığıldı, rahat rahat çıkamadılar. Oralarda görevliler bulundurup buna bir düzen getirilmeli.

 

7. Maç sonu araçlarıyla stata gelen taraftarların ne tarafa gideceğini gösteren yönlendirme tabelaları çok yetersiz, trafik polisleri sayısı yetersiz olduğundan burada statta görev yapan güvenlik elemanları değerlendirilebilir, çıkışlarda bu işi idare edebilirler.

 

8. Maç sonu yolcu almak isteyen dolmuşlara batı ve doğu taraflarında ayrı ayrı olmak üzere belirli bir alan ayrılmalı ve o alanlarda yolcu alıp indirmeli, gelişi güzel istediği yerde durup yolcu almalarına veya indirmelerine müsaade edilmemeli. Bu konuda Bugün gördüğüm manzara hiç güzel değildi.

 

Sıraladığı maddelerin ardından niyetinin iyi olduğunu vurgulayarak;" Tamamen iyi niyetle gördüğüm aksaklıkları belirttim. Niyetim bir nebze olsun katkı sağlamak... Dikkate alınırsa ne ala!" dedi.