1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK Parti Zeyid Aslan'ı disipline sevk etti
AK Parti Zeyid Aslan'ı disipline sevk etti

AK Parti Zeyid Aslan'ı disipline sevk etti

Zeyid Aslan, Genel Kurul'daki küfürlü ifadeleri nedeniyle AK Parti TBMM Grup Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Aslan, Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu başkanlığından da istifa etti.

A+A-

Meclis'teki tartışma sırasında CHP'li Kamer Genç'e küfür ettiği tutanaklarda yer alan AK Partili Zeyid Aslan, Böcek Komisyonu Başkanlığı'ndan istifa etti. Parti Disiplin Kurulu'na da sevk edilen Aslan,Meclis'ten, halktan ve tüm kadınlardan özür diledi.

KOMİSYONU BASTILAR

Başkanlığını Aslan'ın yaptığı TBMM Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu dün toplandı. Aslan'ın katılmadığı toplantıya 35 civarında CHP'li milletvekili geldi ve Aslan'ın komisyondan istifa etmesini istedi. CHP'lilerin sert tepkileri komisyonda zaman zaman arbedeye varan olaylar yaşanmasına neden oldu.

Olaylar CHP'lilerin komisyonu terk etmesiyle sona erdi. Bunun ardından bir açıklama yapan Aslan, komisyon başkanlığından istifa etti. AK Parti'den ya da milletvekilliğinden istifasının söz konusu olmadığını belirten Aslan,Meclis'ten, halktan ve tüm kadınlardan özür dileyerek, ''Partim zarar görürse gereğini yaparım'' dedi. Bu arada AK Parti TBMMGrup Yönetim Kurulu da toplanarak, Zeyid Aslan'ın Genel Kurul'daki sözlerini değerlendirdi. Toplantıda, Aslan'ın sarf ettiği ağır hakaret içeren ifadelerin uygun olmadığı gerekçesiyle Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi kararlaştırıldı.

Zeyid Aslan, Genel Kurul'daki küfürlü ifadeleri nedeniyle AK Parti TBMM Grup Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Aslan, Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu başkanlığından da istifa etti

Erdoğan: Sözlerini tasvip etmiyoruz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te yaşanan 'üslup' polemiğiyle ilgili Meclis Başkanı Cemil Çiçek'e mektup gönderdi. AK Partili Zeyid Aslan'ın CHP'li Kamer Genç'e yönelik sözlerini tasvip etmediklerini belirten Erdoğan, "Etkili yaptırımların uygulanması için her türlü desteği vermeye hazırız" dedi. Genç'i de eleştiren Erdoğan "Kaba dille şöhret edinmiş vekil, kendi partisinden destek görüyor" ifadelerini kullandı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise küfürbaz milletvekilinin kendisine de partisine de Meclise de hayrı olmadığını kaydetti.

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ