1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Ak Parti zirvesinden gözlem..
Ak Parti zirvesinden gözlem..

Ak Parti zirvesinden gözlem..

Trabzon Ak Parti milletvekilleri ve adayları, Trabzon’un yerel medyası ile bir araya geldi. Usta oteldeki buluşmada masa ve sandalyelerden fazla kişi katılınca, birçok medya mensubu ayakta kaldı. Bazıları ise salonu erken terk etti.

A+A-

Milletvekilleri ve adaylarının yüksek bir platformda medya mensupları ile buluşmasının startını Özak tabağına kaşığını vurarak başlattı.

Özak’ın kaşığı ile tabağına vurmasından sonra yemekler yendi. Yemek arasında ilk sözü Salih Cora aldı.

Cora, kısa ve öz konuştu. Belli ki öyle talimat almıştı.

Ardından milletvekilleri sıralarına göre konuşmaya başladı.

Hali hazırda iki üç milletvekili hazır olduğu için(Safiye Seymenoğlu, Mustafa Cumur ve Faruk Özak) onlar final konuşması yaptı.Ünlü gazeteciler de yemekteydi.

Ali Öztürk, Ali Savaş, Osman Diyadin, Salih Çamoğlu, Yusuf Turgut, Zihni Ağırman göze batan ağır toplardandı. Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoglu mikrofonu aldığında Hakki Emiroğlu’nun salon dışına çıktığı gözlemlendi. Geçen yerel seçimlerde Ak Parti’nin reklam ambargosu koyduğu ancak bu seçimlerde bu ambargoyu kaldırdığı görülen Trabzon Ekspres Gazetesi’ni ise yemekte Fatma Yavuz temsil etti. Hasan Kurt, gazete sahibi olarak yemeğe katılmadı..


Erdoğan kim şampiyon olsun dedi

Yemekte Sabah Gazetesinden Ulaş Özdemir ilginç bir bilgiyi meslektaşları ile paylaştı..”Başbakan Trabzonspor’un şampiyonluğunu istiyor. Bunu çok özel bir toplantıda söyledi..” Bu bilgiye Ali Öztürk “Bomba dedi..”

Karabela ne dersi verdi

Milletvekili adaylarından Yunus Karabela, gazetecilere gazetecilik dersi verdi. Haber nasıl yapılır, yapılırken nelere dikkat edilir hepsini söyledi. Gazeteciler Karabela’nın konuşması için “Biz buraya eğitim seminerine mi geldik” yorumunu yaptı..

Erdoğan Bayraktar Akyazı için eksik dedi

Erdoğan Bayraktar konuşmasının bir bölümünde gazetecilere göre MHP adayı Koray Aydın’ı çağrıştırarak şu ifadeleri konuşması dikkat çekti..”Bakınız ben Trabzon sokaklarında çocukken balon satmış biriyim. TOKİ’nin katrilyonları bulan ihalelerinde tek yetkiliydim. Yüzünüzü kızartacak bir tek hatam olmadı..” Bayraktar’ın Akyazı için “Yüzde yüz proje doğru diyemem. Yüzde 25 hatası olabilir. Bu dünyanın  her yerinde böyle. Bu tür projelerin yüzde 100 doğru olması gibi bir kural yok. Hassasiyetlere hak veriyorum. Ama bizim bu konudaki iyi niyetimizden de kimse şüphe etmesin..” Böylelikle Bayraktar’ın konuşması taktir aldı..

Temmuzda medya devası

Yemekte Temmuz’un 7’sinde görülecek bir medya davasından da haberdar olduk.Mesleğe yandan çarklı giren birinin Gümüşhanelileri hedef alan ağır yazısına Trabzon Cumhuriyet Savcılığı ağır hakaret davası açtı. Ve iddianamesi de kabul edildi. Davanın ilk duruşması Temmuz ayının 7’sinde gerçekleşecek

Özdemi sözde mi sahada

Mustafa Cumur, Ak Parti’nin saha çalışmalarına katılıyor. Bu da özde mi sözde mi diye de tartışılıyor. Mustafa Cumur, medya mensupları ile bir araya gelinen toplantıda da vardı ve gazetecilere “Sizin aranıza geliyorum” dedi. Cumur’un bir internet haber sitesi kuracağı ya da yerel bir gazeteyi satın almak için pazarlığa girdiği haberleri böylelikle bu sözü ile doğrulanmış oldu..

Aydın Bıyıklıoğlu kabuğunu kırmış

3. sıra milletvekili adayı Aydın Bıyıklıoğlu’nun kabuğunu kırdığını gözlemledik. Bıyıklıoğlu, her masayı gezdi. Tokalaştı. Hakkında ilk ağır yazıyı yazan Ali Öztürk’ü bile kucaklayan Bıyıklıoğlu’nun hakkında yeteneklerini ve kabiliyetini ön plana çıkartan yazı ile dikkat çeken Ali Savaş’ı da kucakladığı gözlemlendi.

Salon yetmedi

Usta oteldeki salon yetmediği gibi servis de aksadı. Takviye garson da yapılmayınca, yemek uzun südre, vekil adayların konuşması çatal kaşık sesine karıştı.

Sait Gürsoy ilgi odağı

Ak Parti’nin medyadan sorumlu il yönetici Sait Gürsoy, medya organlarının reklam departmanı sorumlularınca kıskaca alındı. Ak Parti reklamlarını organize etmekle yetkili Gürsoy reklamlar konusunda bütün gazete reklam departmanlarının göz bebeği durumunda. Gürsoy da bu halinden son derece memnun..