1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK Parti'den CHP'ye destek
AK Parti'den CHP'ye destek

AK Parti'den CHP'ye destek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ekim ayı içerisinde ABD ziyaretinin ardından Gazze’yi de ziyaret etmek istemesine AK Parti’den destek geldi.

A+A-

Filistin Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun Gazze çıkışını geç kalınmış bir adım olarak değerlendirdi.

‘ORADAKİ DURUMU GÖRSÜN’

Ancak ‘zararın neresinden dönersen kârdır’ prensibi doğrultusunda Kılıçdaroğlu’nun kalabalık bir heyetle oraya gitmesini ve orada yaşanan zulmü bütün CHP’lilerin görmesini arzu ettiklerini söyledi. Kılıçdaroğlu’nun Gazze’ye gitmesini AK Parti olarak kendilerinin de istediğini ifade eden Yıldırım, “Gitsin oradaki durumu ve zulmü görsünler. Oradaki açık cezaevinin nasıl olduğunu görsünler.

Mısır’daki darbecilerin Refah Kapısı’nı nasıl bombaladıklarını ve insanları orada nasıl tekrar açlık ve susuzluğa mahkûm ettiklerini görsünler. Oradaki insanların ne kadar ciddi sıkıntılar içerisinde olduklarını görsünler” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun sadece Gazze’ye değil Suriye’ye de gitmesi gerektiğini anlatan Yıldırım, “Hama, Humus ve Halep’in, Şam’ın nasıl yerle bir edildiğini, camilerde insanların nasıl yakıldığını gitsin görsün. Görsün ki belki gelir Türkiye’de oradaki durumu anlatır” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ