1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Partili Metin Gündoğdu: ‘Artık hesap vakti’
Ak Partili Metin Gündoğdu: ‘Artık hesap vakti’

Ak Partili Metin Gündoğdu: ‘Artık hesap vakti’

İşte detaylar...

A+A-

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, teröre destek veren milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırıldığını belirterek, “Teröre destek verenler adalet karşısında hesap verecekler” dedi.

 

Metin Gündoğdu yaptığı açıklamada, teröre destek veren milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasının Türkiye’nin en önemli konularından biri olduğunu, özellikle şehitlerin gelmesiyle birlikte milletin teröre destek veren milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılması noktasında bir kanaat oluşturduğunu belirtti.

 

Şehit cenazelerinde ve saha çalışmalarında en çok ‘teröre destek verenlere neden dokunulmuyor, terörle yan yana duranlar TBMM’de konuşmasın’ şeklinde tepki aldıklarını ifade eden Gündoğdu, “Demokrasinin gereği olarak bir parlamenterin meclis çatısı altında konuşması gerekir ancak kimse milletvekilliği yapıyor diye sahip olduğu dokunulmazlık şemsiyesi sayesinde de terör sevicilik yapamaz. Buna milletimizin iradesi ve vicdanı müsaade etmez. Teröre yardım ve yataklık edenler kim olursa olsun cezasız kalmayacak” diye konuştu.

 

“CHP KURUMSAL OLARAK HDP’YE DESTEK VERDİ”

 

Metin Gündoğdu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Dokunulmazların kaldırılmasına dair kanun teklifinin tümü üzerinde yapılan oylamada 376 kabul oyu çıktı. Ben bu rakamı çok önemsiyorum. Vicdanının sesi ile hareket eden 19 CHP’li milletvekili dokunulmazlıkların kaldırılması hususunda irade beyanında bulundular. Böylece milletimize gitmeden dokunulmazlıkları kaldırmış olduk. Daha önce açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘evet’ oyu vereceklerini söylemişti ancak görüyoruz ki parti olarak ‘dokunulmazlıklar kaldırılmasın’ dediler. Sadece, vicdanının sesini dinleyen 19 CHP’li milletvekili kendi iradesini ortaya koydu ve ‘evet’ oyu verdi. Bu 19 CHP’li milletvekiline de teşekkür ediyoruz. Ama CHP kurumsal olarak HDP’nin yanında yer almıştır ve milletin taleplerine kulak tıkayarak ‘dokunulmazlıklar kaldırılmasın’ demiştir. Kılıçdaroğlu’nun bu tutumu hiç doğru bir tutum değil. Şu an CHP’nin içinde de Kılıçdaroğlu’nun liderliği tartışılıyor. Bu süreçten sonra hakkında fezleke olanlar, teröre destek verenler kanun önünde hesap verecek gerektiği takdirde cezasını da çekecek. Milletimiz kendinden olan, kendini temsil eden yerli ve milli olanların sonuna kadar yanındadır. Yurt dışında Türkiye’yi şikayet eden genel başkanlar var. Böyle yerlilik olur mu? Milletimiz oynanan bu oyunların farkında ve asla bunlara prim vermiyor. Ben dokunulmazlıkların kaldırılması kararının hayırlı olmasını diliyorum.”